Середа, 19.12.2018, 08:32

Категорії розділу
Юннатівські цікавинки [1]
Юннатівські цікавинки
Події закладу [151]
Події закладу
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2018 » Березень » 21 » VІ міський екологічний конгрес «Краса Землі у твоїх руках»!
14:13
VІ міський екологічний конгрес «Краса Землі у твоїх руках»!

20 березня 2018 року, у день, коли починається астрологічний рік, настає весна, пробуджується природа, у ЦЕНТУМ відбувся VІ міський екологічний конгрес «Краса Землі у твоїх руках». У ньому брали участь 14 закладів освіти міста Суми. Свої дослідницькі роботи учні представляли у трьох секціях: «Дослідження природних ресурсів України, екологічного стану довкілля», «Сучасні технології енергоефективності та енергозбереження на засадах сталого розвитку», «Вивчення народних традицій раціонального природокористування».

Для керівників делегацій працював круглий стіл, де обговорювалися питання організації дослідницьких проектів по біології та екології з обдарованими дітьми. Цікавими були доповіді методиста біології, екології, природознавства та основ здоров’я КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Голубенко Тетяни Сергіївни та кандидата біологічних наук, завідувача кафедри біології людини та тварин Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка Говоруна Олександра Володимировича, завідувача сектору відділу екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії департаменту фінансів, економіки та інвестицій Драніченко Марини Олександрівни, яка розповіла про заходи, що відбудуться у нашому місті в межах Всесвітньої акції «Година Землі – 2018».

Кращими роботами у секції «Дослідження природних ресурсів України, екологічного стану довкілля» стали проекти:

  • «Синурбійна популяція Мартина озерного на території міста Суми» вихованця гуртка «Жива планета» комунального закладу Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Бекреньова Романа, який посів І місце (керівник Гончаренко Анастасія Володимирівна);
  • «Моніторинг чисельності популяції Серпокрильця чорного в межах території піщаного кар’єру околиці с. Степанівки» учениці 11-Б класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка Бондаренко Анни (керівник Дерев'янко Юлія Олександрівна) та «Порівняльний аналіз якості води природних та штучних водойм міста Суми» учениці 10-А класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2, ім. Д. Косаренка Ярової Тетяни (керівники Кобзар Оксана Вікторівна, Коваленко Ірина Павлівна), що вибороли ІІ місце;
  • «Вплив фактору урбанізації на угруповання птахів міста Суми» учениці 11 класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Островерхової Вікторії (керівник Несторенко Зоя Олексіївна), «Роль грибів трутовиків в екосистемі міського парку» учениці 10-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 імені Героя України Олександра Аніщенка Линок Катерини (керівник Ліходієвська Ольга Михайлівна) та «Біоіндикація повітря мікрорайону КУ ССШ № 1 за станом хвої Сосни звичайної» учениці 9-Б класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 імені В. Стрельченка Івашини Катерини (керівники Кантур Ірина Федорівна, Клочко Вікторія Анатоліївна), що виборола ІІІ місця.

Переможцями у секції «Сучасні технології енергоефективності та енергозбереження на засадах сталого розвитку» вийшли:

Шкуліпа Анастасія, учениця 9-А класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 імені В. Стрельченка з проектом «Відновлювальні джерела енергії. Реалізація програми енергоефективності в КУ ССШ № 1 імені В. Стрельченка» (керівники Онопрієнко Світлана Володимирівна, Скриннік Лариса Олексіївна, Солдатенко Лариса Олексіївна), що посіла І місце;

Тютюнников Артем, учень 8-В класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 ім. Д. Косаренка з проектом «Енергозбереження та економія - вимога часу» (керівники Кобзар Оксана Вікторівна, Коваленко Ірина Павлівна) та Третьяк Лариса, учениця 10 класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 з проектом «Енргозберігаючі технології освітлення у сучасних школах» (керівник Артюшенко Оксана Миколаївна), що вибороли ІІ місце;

Лях Артур, учень 11-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24 з проектом «Ера енергозбереження» (керівник Лелякова Тетяна Петрівна); Ялижко Мілена, учениця 10-БХ класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 ім. Героя Радянського Союзу О. Бутка з проектом «Сучасні технології енергоефективності та енергозбереження на засадах сталого розвитку» (керівники Зимогляд Оксана Іванівна, Михайлова Наталія Олександрівна); Плужнікова Марія, учениця 10-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24 з проектом «Про землю піклуйся - золотим зерном милуйся» (керівник Демченко Світлана Володимирівна) – ІІІ місця.

Не менш цікавими були роботи у секції «Вивчення народних традицій раціонального природокористування»:

проект «Народні традиції раціонального природокористування» учениці 6-А класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2, ім. Д. Косаренка – Степченко Каріни (керівник Коваленко Ірина Павлівна) – І місце;

проект «Вивчення народних традицій раціонального природокористування» учениці 8-БХ класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 ім. Героя Радянського Союзу О. Бутка Карпенко Надії (керівник Ромбовська Людмила Володимирівна); проект «Скільки лишилося річкам міста Суми?» учня 11-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Кулагіна Антона (керівник Кисла Олена Олександрівна) – ІІ місця;

проект «Предки зберегли – користуйся і люби!» учениці 9-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24 Сівальневої Ксенії (керівник Лелякова Тетяна Петрівна); проект «Ефективність розмноження молодняку Павича індійського різними способами (природна та штучна інкубація)» вихованки гуртка «Свійські тварини» комунального закладу Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Ковбасенко Любові (керівник Кужель Григорій Іванович); проект «Природне землеробство – альтернатива традиційному, хімічному як один з основних засобів збереження складу, структури, родючості українських ґрунтів від демінералізації і забруднення їх хімічними засобами захисту рослин» учениці 9 класу комунальної установи В-Піщанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Донченко Ксенії (керівник Кривцов Юрій Миколайович) – ІІІ місця.

Усі переможці були нагороджені грамотами управління освіти і науки Сумської міської ради та цінними подарунками. Для них у квітні буде ще одне випробування – участь в обласному екологічному форумі «Природа – національне багатство України».

Р.S. Конгрес проведений за підтримки відділу екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради.

    

Категорія: Події закладу | Переглядів: 87 | Додав: centum | Рейтинг: 0.0/0