Середа, 19.01.2022, 17:40

Меню сайту
Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Ми на Google Карті

Будьте здорові

Обізнаність про Covid-19 врятує життя

 Ситуація, в якій опинився весь світ — пандемія Covid-19 стала значним викликом для суспільства що вимагає свідомого ставлення кожного громадянина. Тому педагоги закладу, поповнюють знання дітей про методи профілактики коронавірусної хвороби.

У відділі квітникарства випущений інформаційний вісник «Що світ сьогодні знає про новий вірус?», проведено обговорення пам’яток «Як правильно мити руки?», «Про коронавірус», «Що потрібно робити з використаною медичною маскою», змодельовані можливі життєві ситуації.

Пам’ятайте, що наше здоров’я в наших руках!

 

7 квітня – Всесвітній день здоров¢я

Всесвітня організація охорони здоров¢я проводить у поточному році Всесвітній день здоров¢я під девізом «Стійкість до протимікробних препаратів: якщо сьогодні не вжити заходів, завтра ми залишимось без ліків». Традиційно у закладі проводиться єдиний інформаційний день. Цього року з вихованцями гуртка «Поглиблене вивчення біології» (керівник Боровик В. М.) на занятті за темою «Бактерії» обговорювалось питання боротьби зі зростанням стійкості мікроорганізмів до антимікробної терапії (дистанційно).

Незабутня зима для дітей

Турбуючись про здоров’я своїх вихованців педагоги відділу квітникарства  провели цикл зимових розваг. Зима – та пора, яку найбільше люблять діти! Люблять тому, що багато снігу і веселощів. Зимові ігри та прогулянки це своєрідне загартування організму, підвищення імунітету, зниження ризику захворювань.

 

 

 

Година спілкування «Здоровий спосіб життя»

 Для вихованців клубу «Цікаве дозвілля» практичним психологом Кущ Ю. О. проведено годину спілкування «Здоровий спосіб життя». Учні підвищили рівень обізнаності правил здорового способу життя та обговорили корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я.

 

 

Заняття до Всесвітнього дня серця в клубі «Цікаве дозвілля»

Щороку 29 вересня у світі відзначається День серця, який вперше був організований у 1999 році з ініціативи Всесвітньої федерації серця. Мета його проведення – підвищення обізнаності про захворювання серцево-судинної системи, причини їх виникнення та способи запобігання.

Тому для вихованців клубу «Цікаве дозвілля» Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, як Школи сприяння здоров’ю, було проведено заняття «Правила здорового серця», на якому в ігровій формі обговорювались питання здорового харчування, фізичної активності, корисних звичок. Діти вперше мали можливість послухати серцебиття, порахувати кількість серцевих ударів за 1 хв. Показники їх серцевого ритму були в нормі. Тому всі були в захваті!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Профілактика і пом’якшення наслідків поширення COVID-19 на робочому місці

 

ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя

 

Екстрений випуск вісника "Дзвіночки"

 

НОВИЙ КОРОНАВІРУС: ШЛЯХИ ПЕРЕДАВАННЯ І 

ВАРІАНТИ ЗАХИСТУ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м, хоча деякі науковці допускають можливість передавання (за певних умов) до 2 м.

Повітряним шляхом віруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки (діаметром до 5 мкм), які безперешкодно можуть потрапляти в альвеоли та бронхіоли (нижні дихальні шляхи). Цей шлях передавання та інфікування не характерний для коронавірусів, хоч і можливий за певних умов — наприклад, під час процедур з утворенням аерозолю. До таких належать лише медичні процедури — бронхоскопія, інтубація трахеї, санація трахеобронхіального дерева у хворого, що перебуває на штучній вентиляції легень, тощо. Тому для більшості населення такий шлях не страшний.

Отже, як пересічним громадянам запобігти інфікуванню новим коронавірусом?

1. Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.

2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

Миття рук з милом:

· тривалість процедури — 20–40 с;

· вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;

· обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

· спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);

· антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);

· тривалість обробки — близько 30 с;

· особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);

· обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;

· у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;

· контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).

3. Уникайте скупчення людей.

4. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

5. Використовуйте захисну маску:

· обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);

· якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

Використовуйте маску правильно:

· вона має покривати ніс і рот;

· вона має щільно прилягати, без відступів по краях;

· заміняйте маску, щойно вона стала вологою;

· не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;

· заміняйте маску щочотири години;

· не використовуйте маску повторно.

Будьте здорові та не піддавайтеся на маніпуляції!