Понеділок, 21.10.2019, 22:56

Календар
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Події

З початком навчального року для вихованців ЦЕНТУМ розпочинається напружена природоохоронна діяльність. З 4 по 11 жовтня юннати брали участь у відзначенні Всесвітнього дня мігруючих птахів, тема якого «Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!».

Мета заходу - привернення уваги до негативного впливу забруднення пластиком для мігруючих птахів та їх середовища існування.

Пластикове забруднення довкілля є серйозною загрозою для різних тварин, а особливо для птахів: вони поглинають кусочки пластику, що призводить до отруєння їх організму і загибелі, заплутуються у пластикових відходах.

З метою обізнаності про мігруючих птахів та проблеми їх існування в рамках Всесвітнього дня мігруючих птахів вихованці молодшого шкільного віку брали участь в екологічній грі «Наслідки подій», квесті «У пошуках скарбів», конкурсі малюнків «Грак - птах 2019 року». Для них проведено заняття «Гнізда птахів: цікаві факти» та організовано перегляд відеофільму «Пластикове сміття – екологічна катастрофа». Вихованці учнівського лісництва «Паросток» взяли участь у дискусії «Пластик: за і проти» та вікторині «Мігруючі птахи». Вихованці старшого шкільного віку провели зустріч з провідним фахівцем з екологічної освіти природного заповідника «Михайлівська цілина» Вертель А. І. за темою «Захистимо птахів від пласти ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 10 | Додав: centum | Дата: 11.10.2019

У Комунальному закладі Сумської міської радиСумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 20 вересня 2019 року педагоги та вихованці цікаво, пізнавально провели День позашкільника.

Для майже 1000 вихованців закладу, що тільки роблять перші кроки в позашкіллі, проведені екскурсії «Вас вітає ЦЕНТУМ». Юні натуралісти були вражені великою кількістю екзотичних об’єктів живої природи та сільськогосподарських тварин, неймовірним розмаїттям декоративних рослин, цікавими експонатами музею хліба, креативними роботами вихованців гуртків декоративно-ужиткового мистецтва.

Цікавим видом роботи для 55 дітей молодшого та середнього шкільного віку стали майстер-класи, що були проведені педагогами відділу квітникарства, екологічного відділу та декоративно-ужиткового мистецтва Івановою Т. О., Лаптєвою Л. В., Токарєвою С. П., Авраменко Л. С., Машкіною С. С. Роботи на тему «Соняшник», «Лялька-мотанка», «Зустрічаємо осінь», виконані власними руками, мали привабливий естетичний вигляд та подарували дітям піднесений настрій. Натхнення та позитивна атмосфера під час проведення майстер-класів сприяла самовираженню учасників заходу.< ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 12 | Додав: centum | Дата: 25.09.2019

Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 06.06.2019 року зустрічав гостей – учасників ХІІІ Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних екологів.

На базі центру відбулося урочисте закриття та підведення підсумків збору. Для учасників заходу презентація діяльності Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбулася під час екскурсії, в ході якої діти познайомились з рослинним світом ботанічного саду «Юннатівський», мешканцями куточка живої природи, навчально-тваринницької ферми та акваріумного комплексу. Цікавим відкриттям для учасників форуму були експонати музею хліба та краєзнавчо-етнографічного музею ЦЕНТУМ.

Переможець та призери збору отримали кубки та цін ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 39 | Додав: centum | Дата: 08.06.2019

Місто Суми вже вп’яте проводить Дні сталої енергії, головна мета яких проінформувати сумчан про необхідність дбайливого ставлення до джерел енергії та довкілля. У цьому році подія співпала із Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища. Тож 5 червня 2019 року у місті Суми подвійна увага приверталася до проблем довкілля, необхідності змін у ставленні людини до раціонального використання і поновлення природних ресурсів.

Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді щорічно є учасником і співорганізатором свята. Біля Альтанки п’ятого червня 2019 року був проведений квест «Змінюй себе, а не планету» з метою залучення учнів освітніх закладів міста до збереження та відновлення енергетичних ресурсів; підвищення поінформованості учнівської молоді щодо сучасних способів більш ефективного використання енергії. У заході взяли участь шість команд освітніх закладів міста: КУ ССШ № 2, 9 та КУ ЗОШ № 4, 12, 13, 15. Містяни вітали команду переможців – учнів КУ ЗОШ № 13 та призерів – учнів КУ ССШ № 2, 9 та КУ ЗОШ № 4, 12, 15.

Учасники пройшли по шести локаціях «Енергоанонс», «Енергобіт», «Енергодрайв», «Енергоярмарок», «Енергобанк», «Енергоарт», де закріпили знання з екології, енергоз ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 43 | Додав: centum | Дата: 06.06.2019

Весняна пора – важливий період як у природі, так і у житті вихованців Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Саме весною юні науковці презентують свої дослідження, наукові проекти, над якими вони працювали протягом навчального року, в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді у місті Києві.

У березні на Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) заклад представляли 4 вихованці: Нестеренко Катерина (гурток «Природа навколо нас», керівник Бондар О.В.), Рибалко Андрій (гурток «Жива планета», керівник Гончаренко А.В.), Бекреньов Роман (гурток «Юний біолог», керівник Харламова Л.М.), Шурукіна Руслана (гурток «Оздоровча гімнастика», керівник Соловей С. І.).

Бекреньов Роман, який захищав роботу «Інсектицидна дія рослин на життєдіяльність молі платяної», виборов ІІ місце, Шурукіна Руслана з роботою «Профілактика кисневого голодування організму методами дихальної гімнастики» посіла ІІІ місце. Нестеренко Катерина та Рибалко Андрій нагороджені дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

З 21 по 23 травн ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 22 | Додав: centum | Дата: 27.05.2019

Залучення молоді до вирішення екологічних проблем сучасності, науково-дослідницької діяльності на територіях природно-заповідного фонду України, збереження різноманіття тваринного світу на сьогодні є актуальним.

Відповідно до п ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 24 | Додав: centum | Дата: 27.05.2019

Коли почуєте нарікання на сучасну молодь, що вона нічим не переймається і не цікавиться – не вірте. Наше молоде покоління – гармонійно та інтелектуально розвинене, креативне і небайдуже.

Для виховання нової генерації сучасної молоді, здатної жити і працювати в принципово нових умовах, у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбувся екологічний турнір. Захід, проведений у формі гри-квесту «Люби і знай свій рідний край» 7 травня 2019 року, зібрав молодь з активною життєвою позицією. Учасники команд представляли заклади позашкільної освіти міста Суми. Захід мав на меті розвивати пізнавальні інтереси та потреби учнів у вивченні історії та природи рідного краю, сприяти формуванню екологічного, критичного, логічного мислення вихованців, розвитку їх творчих здібностей.

Для учасників пошукової інтелектуальної гри було запропоновано 7 локацій: «Перлинки народної мудрості», «Історія рідного краю», «Мала Батьківщина», «Арт-майданчик», «Природа навколо нас», «Бувалі туристи», «SOS!». Завдання кожної локації передбачали інтеграцію веселих і пізнавальних конкурсів та ігор, під час виконання яких учасники осмислювали ідеї та концепції, шукали необхідну інформацію, яку застосовували в конкретних умовах, вчились формулювати та відстоювати власну думку, приймати відповідальні рішення.

У фіналі квесту на переможців че ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 34 | Додав: centum | Дата: 10.05.2019

В рамках Всеукраїнського етнокультурного проекту "Folk Ukraine" учнівська делегація ЦЕНТУМ 25 квітня 2019 року взяла участь у мистецькій акції "Великоднє дерево", що пройшла у місті Суми на вулиці Соборній.

 

 

Категорія: Події закладу | Переглядів: 26 | Додав: centum | Дата: 04.05.2019

Психологія – це наука майбутнього, і з цим не можна не погодитися, оскільки вона увійшла в життєві установки, менталітет, повсякденний побут кожного із нас. Психологія несе знання про мотиви поведінки людей, про їх волю і безвольність, про внутрішню, приховану частинку життя, про здатність зберегти людську гідність у несприятливих умовах, що є відмінною особливістю людини.

Формуючись упродовж століть, психологія бурхливо розвивається в сучасних умовах. Саме тому з 08.04.2019 по 14.04.2019 у закладі проводився тиждень психології «У царині психологічної науки».

У рамках тижня проведені заходи, що сприяли створення умов для формування психологічної культури вихованців та педагогів, покращення психологічного мікроклімату в закладі.

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 47 | Додав: centum | Дата: 17.04.2019

Всеукраїнська акція, до якої вже більше 10 років долучаються вихованці учнівського лісництва «Паросток». Метою акції є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, дотримання правил поведінки у лісі, участь у створенні лісів, а також підвищення довіри громадян до діяльності у лісогосподарській галузі. Юні лісівники 10 квітня 2019 року, обєднавшись із працівниками ДП «Сумське лісове господарство», представниками Сумської районної адміністрації, директорами шкіл Сумського району взяли участь у основному заході акції «Посади своє дерево».

Розпочався захід з урочистої лінійки, де вихованці учнівського лісництва «Паросток» розповіли про стан лісів України та Сумщини, про вклад дітей у їх збереження та відродження. По закінченню урочистої частини юні лісівники виїхали на посадку лісу у 104 квартал Могрицького лісництва. За один день участі в акції 15 учнів лісництва зі своїми наставниками висадили більше 7000 сіянців дуба звичайного на площі 2 га. Інші учасники акції проводили весняні роботи у дендропарку.

По закінченню роботи лісники пригостили дітей смачн ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 45 | Додав: centum | Дата: 12.04.2019

1 2 3 ... 18 19 »