Неділя, 04.12.2022, 03:57

Меню сайту
Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Грудень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Ми на Google Карті

Робота профільних відділів

Відділ квітникарства

Відділ квітникарства – це незвичайний куточок ЦЕНТУМ СМР, який прикрасить дитяче життя і подарує незабутні враження від спілкування з природою. Педагоги відділу створюють особливу і неповторну атмосферу краси і гармонії, щоб дивовижна зустріч з квітами назавжди залишилася в пам’яті дітей.Завітайте до відділу квітникарства, в якому працює секція «Паросток» та Школа розвитку і творчості «Барвінок».

Секція «Паросток»

До складу секції «Паросток» входять гуртки: «Друзі природи», «Фітодизайн», «Абетка природи», «Цікава фізика», «Говоримо англійською».На заняттях учні здобувають знання з основ квітникарства, набувають вмінь і навичок відображати свої творчі задуми через створення букетів, композицій та сувенірів з природного матеріалу; поглиблюютьбазові компетентностіпро взаємозв’язок і взаємовплив природи; різноманітність рослинного та тваринного світу; про цілісність Всесвіту.

Школа розвитку і творчості «Барвінок»

Освітній процес у Школі розвитку і творчості «Барвінок»розрахований на один рік навчання для дітей 6-8 років і включає такі профілі гуртків: «Світ природи», «Англійська мова», «Юні митці».На заняттях гуртка «Світ природи» учні розширюють кругозір, поглиблюють знання з природознавства, набувають практичних умінь і навичок по догляду за квітами та свійськими тваринами. Вивчення вихованцями англійської мови сприяє своєчасному розвитку інтелектуальної, емоційної, іншомовної та комунікативної компетенцій. Робота гуртка «Юні митці» спрямована на розвиток у здобувачів освіти творчих здібностей, моторики рук, виховання естетичного смаку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Біологічний відділ

Біологічний відділ запрошує всіх, хто любить тварин та переймається їх проблемами, бажає доглядати, піклуватись та отримувати насолоду від спілкування з ними; брати участь у пошуково-дослідницькій діяльності, походах, екскурсіях та експедиціях, хто хоче  змістовно проводити свій вільний час та знайти вірних друзів.

Основна мета роботи відділу полягає у забезпеченні оптимальних умов для організації освітнього, науково-дослідницького процесу та допрофесійної підготовки учнівської молоді. Робота педагогів біологічного відділу спрямована на формування знань, умінь і навичок здобувачів освіти в галузі біології, дослідницьких умінь та творчого потенціалу, морально-етичних почуттів та екологічної культури вихованців.

До структури біологічного відділу входять:центр довузівської підготовки, клуб «Цікаве дозвілля» та біологічна лабораторія, де працює за еколого-натуралістичним, художньо-естетичним, гуманітарним та оздоровчим напрямами 31 гурток: «Друзі природи», «Абетка природи», «Знавці природи», «Декоративний акваріум», «Розвиваємось граючись», «Природа і творчість»,«Дитина і довкілля», «Розвивальні ігри», «Кольорові долоньки», «Поглиблене вивчення біології»,«Інтеграл».

На базі відділу функціонують куточок живої природи та акваріумний комплекс, зоологічна колекція яких налічує 37 видів декоративних тварин і птахів та 32 види акваріумних риб.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ натуралістичної та дослідницької роботи 

З метою здобуття учнями поглиблених знань про тварин, а також для залучення учнівської молоді до практичної діяльності в галузі тваринництва, задоволення їх потреб у професійному самовизначенні, що відповідає соціальним запитам сьогодення, був створений відділ натуралістичної та дослідницької роботи.

У своїй структурі відділ має навчально-тваринницьку ферму, наукове товариство учнів «Ерудит», центр довузівської підготовки та школу раннього розвитку дитини «Журавлик».

Навчально-тваринницька ферма – потужна база для проведення теоретичних та практичних занять, передбачених навчальними програмами еколого-натуралістичногонапряму. Колекція ферми налічує 20 видів сільськогосподарських і декоративних тварин, представлених 27 породами. Педагоги відділу володіють сучасними методиками викладання, що дозволяє досягти високої результативності в освітньому процесі. Вихованці гуртків «Поглиблене вивчення біології» - призери міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських конкурсів, акцій, виставок. Серед випускників відділу є вчителі біології, агрономи, зоотехніки, ветеринарні лікарі.

З метою формування життєвої компетентності,ознайомлення з початковими натуралістичними уявленнями вихованців дошкільного віку у відділі натуралістичної та дослідницької роботи з 2004 року працює школа раннього розвитку дитини «Журавлик». Кожного вересня Школа привітно зустрічає своїх маленьких вихованців. Саме тут, у теплій доброзичливій атмосфері, діти роблять свої перші успіхи у пізнанні навколишнього світу.

Школу залюбки відвідують 340 вихованців 4-6 років, навчально-виховну діяльність з якими здійснюють 15 досвідчених та творчих педагогів.

Освітній процес у школі раннього розвитку дитини «Журавлик» розрахований на два роки й включає такі навчальні предмети:

І рік навчання

(вихованці 4-5 років)

  • образотворче мистецтво
  • логіка світу
  • музична мозаїка
  • англійська мова

          ІІ рік навчання

         (вихованці 5-6 років)

  • образотворче мистецтво
  • логіка світу
  • музична мозаїка
  • англійська мова
  • дитина і довкілля
  • розвиток мовлення 

Діти 4-5 років відвідують заняття два рази на тиждень, діти 5-6 років – три рази на тиждень.

  Заняття тривають 30 хвилин.

Наповнюваність груп становить 10-15 вихованців.

У відділі натуралістичної та дослідницької роботи працює дружній, творчий колектив досвідчених педагогів.

Бачити щасливі личка вихованців, їх невгамовну цікавість до всього нового, щиру довіру  до педагогів, які все розкажуть, покажуть, навчать, зігріють теплом і любов’ю – це те ради чого працює і творить наш колектив.

Відділ екології та краєзнавства

Екологія та краєзнавство - сходинки до пізнання природи рідного краю.

На заняттях гуртків педагоги впроваджують сучасні форми позашкільної роботи, що сприяютьвихованню лідерських якостей, формують стійкий інтерес до здорового довкілля таспособу життя.

Відділ екології та краєзнавства запрошує допитливих і небайдужих учнів приєднатися до цікавих і важливих справ юннатівської родини: екологічних акцій та операцій, екскурсій та експедицій по рідному краю – пройти справжню школу виховання любові до рідної землі.

У своїй структурі відділ має учнівське лісництво «Паросток», що співпрацює з ДП «Сумське лісове господарство»; клуб мами і дитини «Грайлик» для дітей віком від 3-х років, гурток«Оздоровча гімнастика» пропонує дитячу хатха-йогу, танцювальну аеробіку; лабораторія краси і фантазії – гурток «Природа і творчість», де можна навчитися створювати вироби своїми руками.

 

Відділ декоративно-ужиткового мистецтва

Відділ декоративно-ужиткового мистецтва об’єднує вихованців, що бажають не лише бачити прекрасне, а й створювати його власними руками. Під вмілим керівництвом педагогів тут народжуються справжні умільці – продовжувачі найкращих традицій нашого краю.

Вихованці здобувають творчі навички в майстерні «Український сувенір» та студії «Прикладні мистецтва». Навчання в творчих учнівських об’єднаннях є першою сходинкою мистецької професійної орієнтації учнів. У відділі постійно діють виставки творчих робіт вихованців з усіх напрямків гурткової роботи.

Популярним у відвідувачів закладу є виставковий кабінет відділу, де зібрані найкращі творчі роботи талановитих учнів. У експозиції представлені витинанки, народні ляльки, дідухи, вишиті рушники, вироби з бісеру, обереги із природних матеріалів, м’які іграшки, образотворчого мистецтва та декоративної пластики.

Всіх, хто захоплюється творчістю, хоче вдосконалити практичні навички, відділ декоративно-ужиткового мистецтва запрошує у гуртки.

Тут речі умільців, ні з чим незрівнянні,

Барвисті стрічки, рушники вишивані.

Картини з соломки і батик барвистий

Художні картини і вироби з тіста.