Середа, 19.01.2022, 16:06

Меню сайту
Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Ми на Google Карті

Робота профільних відділів

 

Біологічний відділ

«Вчимо, досліджуємо, спостерігаємо» – дієвий девіз плідної співпраці педагогів та вихованців 32 гуртків біологічного відділу.

Унікальна колекція екзотичних тварин біологічної лабораторії та гідробіонтів акваріумного комплексу є базою для забезпечення програмного матеріалу гурткових занять, об’єктами спостережень і досліджень, цікавим експозиційним матеріалом для проведення екскурсій і консультацій населенню міста та області.

Вихованці біологічної лабораторії та центру довузівської підготовки «Ерудит», створених у біологічному відділі, оволодівають додатковими знаннями з основ зоології, біології, селекції, екології, поглиблюють їх; захоплюються проведенням експериментально-дослідницької роботи; беруть участь у природоохоронних акціях, впроваджуючи у життя основну провідну ідею: «Ми у відповіді за тих, кого приручили»!

 

 

.

 

Відділ натуралістичної та дослідницької роботи

Секрети аграрних наук вихованці ЦЕНТУМ пізнають у 30 гуртках відділу.

Педагоги відділу володіють сучасними методиками викладання, що дає високу результативність навчально-виховної роботи. Серед вихованців відділу – призери міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, конкурсів, акцій, виставок. Змістовне методичне забезпечення гурткових занять, сучасне обладнання навчальних кабінетів, унікальна колекція сільськогосподарських тварин дають можливість педагогам підвищувати ефективність навчання та виховання, формувати в учнів почуття господаря своєї країни, допомагати їм у свідомому виборі професії.

Тваринницька ферма (лабораторія) становить основу матеріальної бази відділу. Її колекція налічує 19 видів сільськогосподарських та декоративних тварин, представлених 28 породами. Мешканці навчально-тваринницької ферми використовуються як об’єкти дослідницьких робіт.

 

 

 

  Школа раннього розвитку дитини

До  структури відділу входить школа «Журавлик», яка надає можливість кожному вихованцю розвиватися  і задовольняти  творчі потреби. Заняття з англійської мови, музики, розвитку мовлення, логіки світу, образотворчого мистецтва, відвідують діти віком від 4 до 6 років.

У школі раннього розвитку дитини «Журавлик» малюки роблять свої перші кроки до захоплюючої країни Знань. 

       

Відділ квітникарства

Відділ квітникарства – це незвичайний куточок ЦЕНТУМ, який прикрасить дитяче життя і подарує незабутні враження від спілкування з природою. Педагоги відділу створюють особливу і неповторну атмосферу краси і гармонії, щоб дивовижна зустріч з квітами назавжди залишилася в пам'яті дітей.

Завітайте до відділу квітникарства, в якому  працює секція «Паросток» та Школа творчості «Барвінок». До складу секції «Паросток» входять гуртки: «Юні знавці рослин», «Фітодизайн», «Абетка природи». На заняттях учні здобувають знання з основ квітникарства,  набувають вмінь і навичок відображати свої творчі задуми через створення букетів, композицій та сувенірів з природного матеріалу.

Навчально-виховний процес у Школі творчості «Барвінок»  розрахований на один рік навчання  для дітей 6-7 років і включає такі профілі гуртків: «Світ природи», «Говоримо англійською», «Творча майстерня». На заняттях гуртка «Світ природи» учні розширюють кругозір, поглиблюють знання з природознавства, набувають практичних умінь і навичок по догляду за квітами та свійськими тваринами. Вивчення вихованцями англійської мови сприяє своєчасному розвитку інтелектуальної, емоційної, іншомовної та  комунікативної компетенцій. Робота  гуртка «Творча майстерня» спрямована  на розвиток у дітей творчих здібностей, моторики рук, виховання естетичного смаку.

 

      

 

 

Відділ екології та краєзнавства

Український філософ М. Кисельов сказав: «Стає загальновизнаним те, що одним із найсуттєвіших проявів мудрості сучасної людини є її екологічна компетентність». Робота по формуванню екологічної компетентності в учнівської молоді є одним із провідних завдань відділу екології та краєзнавства ЦЕНТУМ. У процесі навчально-виховної діяльності у вихованців гуртків відбувається зміна ставлення до довкілля, природи та особистого здоров’я, підвищується відповідальність за майбутнє свого міста, країни.

У відділі працює 30 гуртків еколого-натуралістичного, оздоровчого, художньо-естетичного, гуманітарного напрямів: «Оздоровча гімнастика», «Природа і творчість»,   «Друзі природи», тощо.

Учнівське лісництво «Паросток», що неодноразово визнано кращим в Україні працює вже 20 років. На заняттях гуртків «Юні лісівники» діти навчаються основам лісогосподарської справи, доглядають за дендропарком, шкілкою рослин та закріпленою ділянкою лісу, проводять дослідження природних об’єктів екологічної стежки.

Екологічна освіта вихованців здійснюється у різних напрямках: на заняттях гуртків, під час проведення різноманітних природоохоронних та екологічних акцій, екскурсій, масових заходів, у процесі дослідницької та суспільно-корисної праці. 

 

       

                         

                        

Відділ декоративно-ужиткового мистецтва

Навчально-виховний процес у відділі декоративно-ужиткового мистецтва ЦЕНТУМ забезпечують девʼять педагогів, організовуючи роботу за наступними профілями гуртків: «Український сувенір», «Художня творчість», «Народні умільці», «Бісероплетіння», «Декоративна творчість», «Навколишній світ і розвиток мовлення», «Краса і здоров’я».

Щоб дітям було цікаво, педагоги  намагаються охопити всі види творчості: образотворче мистецтво, різьблення по дереву ліплення, аплікацію, бісероплетіння,     виготовлення сувенірів та інше. Багатогранність творчості в роботі гуртків дає змогу учням проявити себе, виявити саме те, до чого найбільше є схильність, водночас знайомить з іншими видами творчості.  Кожен педагог відділу працює творчо, наполегливо, має значний  досвід роботи і власні методичні напрацювання.