Середа, 19.01.2022, 17:55

Меню сайту
Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Ми на Google Карті

Головна » Архів матеріалів

24 травня 2017 року в Сумському обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю проходив ІІ етап обласної учнівської науково-практичної конференції «Наша праця й турбота тобі, Сумщино». Команда вихованців Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді представляла місто Суми. Юннати захищали науково-дослідницькі роботи в секціях: «Садівництво», «Квітникарство», «Лікарські рослини», «Зоотваринництво» та презентували виставку своїх досягнень.

Вихованка гуртка «Квітникарство» Дубініна Софія представила роботу «Розмноження Катальпи бігнонієвидної як перспективного виду для озеленення міста Суми» та отримала І місце. Ковбасенко Любов, вихованка гуртка «Свійські тварини», виборола І місце за роботу «Залежність темпу росту і розвитку молодняку кролів породи Каліфорнійська від їх кількості в гнізді».

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 382 | Додав: centum | Дата: 29.05.2017

У національній педагогіці все більше уваги приділяється формуванню особистості, здатної в умовах сучасного життя діяти адекватно, вміти застосовувати набуті знання і досвід у нових умовах. Не є виключенням і дошкільна освіта, основна мета якої – забезпечення сприятливих умов для становлення життєвої компетентності дитини, формування в неї базису особистісної культури, реалізації свого особистісного потенціалу.

Саме тому в Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 17 травня 2017 року проведено засідання обласного методичного об’єднання педагогів, які працюють з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку з теми «Формування життєвої компетентності у вихованців дошкільного віку».

Директор ЦЕНТУМ Харламова Л. М. презентувала досвід роботи дослідно-експериментального закладу всеукраїнського рівня з теми «Формування життєвої компетентності вихованців в умовах позашкільного навчального закладу – Школи сприяння здоров’ю». Про сутність поняття «життєва компетентність ос ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 243 | Додав: centum | Дата: 24.05.2017

З 16 по 18 травня 2017 року в Національному еколого-натуралістичному центрі (м. Київ) проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник». Сумську область представляла команда вихованців Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Юні дослідники захищали науково-дослідницькі роботи в секціях «Народознавство» та «Охорона здоров’я». Шурукіна, Руслана, вихованка гуртка «Оздоровча гімнастика», представила роботу «Профілактика порушень зору методами оздоровчої гімнастики», а, вихованка гуртка Данильченко Валерія вихованка гуртка «Природа і творчість» - «Чорнобривці: місце у житті українців».

Шурукіна Руслана виборола ІІ місце.

У фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) взяли участь Біланов Дмитро, вихованець гуртка «Жива планета», Ковбасенко Любов вихованка гуртка «Свійські тварини». Усі учасники отримали грамоти Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, призи та масу позитивних вражень від спілкування з однодумцями.

Вітаємо найкращих наших вихованців і бажаємо нових ідей, наснаги та успіхів!

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 351 | Додав: centum | Дата: 22.05.2017

Саме цей афоризм став гаслом екологічного круїзу «Таємниці рідної землі», що пройшов 18 травня 2017 року на базі ЦЕНТУМ.

Учасниками круїзу стали команди 4 позашкільних навчальних закладів м. Суми: КЗ Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, КЗ Сумський палац дітей та юнацтва, КУ «Міський центр військово-патріотичного виховання», Сумський міський Центр науково-технічної творчості молоді. Члени команд пройшли 6 етапів гри: «Без права на помилку», «Екологічне тестування», «Зробимо планету зеленою», «Впізнай мене», «Горизонтальне павутиння», «Вивчаємо традиції рідного краю», де познайомилися з ботанічним садом місцевого значення «Юннатівський», розширили свої знання про об’єкти природоохоронної території, про експонати музеїв закладу, застосували отримані знання на практиці. Виконані учасниками гри завдання сприяли становленню екологічного, критичного, логічного мислення, розвитку творчих здібностей, уміння висловлювати свою думку, вирішувати проблеми та приймати відповідальні рішення.

  

Одна з «родзинок» заходу – фотозвіт команд перед журі. Виконані під час круїзу фотографії стали не тільки підтвердженням присутності команди на тій чи іншій станції, а й продемонстрували їх творчі таланти.

Перемогу в грі виборола команда Сумського міського центру еколого ... Читати далі »

Переглядів: 325 | Додав: centum | Дата: 21.05.2017

Здоров’я – найцінніший скарб, що є у людини, і тільки в руках самої людини. Кожен створює собі комфортні умови для здорового життя. А педагог створює такі умови не тільки для себе, а й для своїх учнів.

Саме над цим питанням працюють педагоги ДНЗ № 20, НВК № 41, ЗНЗ №№ 1, 2, 4, 10, 20, 22, 27, 30, які за підсумками відбіркового етапу конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю» нещодавно стали членами міської мережі шкіл сприяння здоровʼю.

Сьогодні ЦЕНТУМ - це однин із базових закладів міської мережі Шкіл сприяння здоров’ю, саме тому на його базі 04 травня 2017 року відбувся заключний (презентаційний) етап конкурсу, де учасники презентували власну модель здоров’язбережувальної діяльності навчального закладу.

За підсумками конкурсу переможцями стали:

ЗОШ № 30 посіла І місце, ДНЗ № 20 – ІІ місце, ССШ № 2 та ЗОШ № 20 –ІІІ місце.

Вітаємо переможців! Будьте здорові!

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 310 | Додав: centum | Дата: 05.05.2017

З метою формування нового природоохоронного світогляду громадян України на засадах сталого розвитку 20 квітня 2017 року на базі Сумського національного аграрного університету пройшов обласний форум «Природа – національне багатство України». У форумі взяли участь вихованці ЦЕНТУМ – переможці міського етапу. Колосок Аліна та Красуля Станіслав захищали науково-дослідницькі роботи у секціях «Вивчення народних традицій раціонального природокористування» і «Дослідження природних ресурсів України, екологічного стану довкілля». Вихованка гуртка «Юні лісівники» Колосок Аліна виборола І місце.

Вітаємо Аліну з перемогою і бажаємо подальших успіхів!

Категорія: Події закладу | Переглядів: 313 | Додав: centum | Дата: 21.04.2017

Немає дорожчого скарбу, який

подарувала природа людині, ніж сім’я.

О.А. Захаренко

З метою розширення духовного світу дітей, навчання проявляти повагу до рідних, до родинних українських національних звичаїв, традицій, обрядів, вміння бути чемним, шанувати й любити батька, матір, допомагати їм; виховання шанобливого ставлення до неньки-України через любов до батьків, до родини як основоположника роду людського 20-21 квітня у школі раннього розвитку дитини «Журавлик» було проведено родинні свята «У колі дружньої родини». До участі у заході було залучено близько 200 вихованців та їх батьків. Маленькі «журавлята» влаштували справжнє свято з концертними номерами: співали пісні, виконували таночки, декламували вірші, веселили усмішками. У залі панувала надзвичайно тепла атмосфера. Промінець добра і любові доторкнувся до кожного серця дорослих і дітей.

Усім родинам вихованців бажаємо злагоди, миру, спокою і добробуту! ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 331 | Додав: centum | Дата: 21.04.2017

Щороку 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. З цієї нагоди у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді з метою пропаганди здорового способу життя та підтримки психічного здоров'я дітей пройшов єдиний інформаційний день.

Педагогами закладу на гурткових заняттях проведено ряд бесід, виховних годин, присвячених сьогорічній темі «Депресія». Для дітей та їх батьків підготовлено інформаційні матеріали у куточках здоров’я профільних відділів та на стенді закладу «ЦЕНТУМ – Школа сприяння здоров'ю». У бібліотеці закладу оформлена виставка літератури відповідної тематики.

Вихованці закладу взяли участь у конкурсі малюнків соціальної реклами здорового способу життя, що сприяло пропаганді здоров'язбереження, активізації творчих здібностей дітей.

Члени волонтерського загону організували зустріч старшокласників з Вертелем А. В., к.ф.н., викладачем кафедри практичної психології Сум ДПУ на тему «Депресія: давай поговоримо». У ході зустрічі вихованці отримали цікаву інформацію та корисні поради від фахівця про психічне здоров'я, депресивний стан у дітей та способи його подолання.

Сподіваємося, що відвідавши ці заходи, діти зрозуміли переваги здорового способу життя. А здоров’я – це найкращий подарунок природи, проте про нього треба весь час дбати. Як стверджував академік М. Амосов: «Щоб бути здоровим потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим».

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 286 | Додав: centum | Дата: 21.04.2017

На базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді у м. Київ 7-8 квітня 2017 року відбувся ІІ етап ІІІ Всеукраїнської олімпіади «DreamECO» (Міжшкільний екологічний проект), який проходив під гаслом «Збережемо довкілля для наступних поколінь!».

У конкурсі взяли участь і вихованці Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. У номінації «Екологія та біорізноманіття» Дубініна Софія, вихованка гуртка «Квітникарство» (керівник Дубініна Світлана Борисівна) представила на розгляд журі дослідницьку роботу «Катальпа бігнонієподібна як перспективний вид для озеленення північно-східного регіону України» та посіла І місце. Колосок Аліна, вихованка гуртка «Юні лісівники» (керівник Ніколенко Світлана Вікторівна) презентувала роботу «Зоокультура та інтродукція Фазана мисливського у державному підприємстві «Мисливське господарство «Суми» та виборола ІІІ місце.

Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів!

 

Категорія: Події закладу | Переглядів: 349 | Додав: centum | Дата: 11.04.2017

Майбутнє лісу у твоїх руках…– Всеукраїнська акція, до якої вже більше 10 років долучаються вихованці учнівського лісництва «Паросток». Так 05 квітня 2017 року, об’єднавшись із працівниками ДП «Сумське лісове господарство», педагогами КЗ Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та КУ ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, представниками Сумської районної адміністрації, юні лісівники взяли участь у основному заході акції «Посади своє дерево».

  Розпочався захід з урочистої лінійки, де вихованці учнівського лісництва «Паросток» розповіли про стан лісів України та Сумщини, про вклад дітей у їх збереження та відродження. По закінченню урочистої частини юні лісівники виїхали на посадку лісу у 113 квартал Могрицького лісництва. За один день участі в акції ... Читати далі »

Переглядів: 396 | Додав: centum | Дата: 06.04.2017

« 1 2 ... 41 42 43 44 45 ... 52 53 »