Вівторок, 07.12.2021, 18:21

Меню сайту
Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Ми на Google Карті

Головна » Архів матеріалів

Відродження вертепних композицій у ЦЕНТУМ

Традиційні зимові свята чарують своєю красою і неповторністю. В останні роки в Україні відроджуються вертепи – одна з найкращих оздоб Різдва, українська традиція, яка зберігається вже понад чотири століття і виражається у прославленні Ісуса Христа через театральне дійство.

Існує три форми вертепу:

Вертепна композиція – відтворення сцени Різдва з використанням об'ємних фігур або фігурок, виконаних з різного матеріалу.

Механічний вертеп – розвиток форми вертепної композиції, в якій окремі фігури анімовані за допомогою прихованого механізму.

Вертепний театр – різдвяне дійство засобами лялькового театру, іноді також за участю людей-акторів. Вертепом у цьому випадку називають також особливий ящик, в якому показують лялькову виставу. Живий вертеп – вертеп, в якому роль всіх або деяких персонажів виконують живі люди.

До новорічно-різдвяних святкувань вихованці гуртка «Український сувенір» відділу декоративно-ужиткового мистецтва створили власну вертепну композицію з текстильних ляльок. Персонажами композиції стали Діва Марія, Немовлятко Ісус, Святий Йосип, Янгол (сповістив про народження Ісуса Христа), три царі (волхви, мудреці, жреці) зі сходу (принесли дари Немовляті Ісусу) та два пастухи з вівцями.

У Центрі еколого-натуралістичної творчості для вихованців закладу та гостей міста Суми проведено тематичні екскурсії «Український вертеп».

Вертепні композиції зберігають тисячолітні традиції християнських звичаїв рідного народу.    

        

Категорія: Події закладу | Переглядів: 466 | Додав: centum | Дата: 19.01.2016

Природа своєю різноманітністю змалечку привертає увагу дітей, збагачує їх, стає джерелом радісних відкриттів і переживань. Вона надихає до відтворення «частинки природи» в невеличкому об’ємі, що надає великої естетичної насолоди, а з часом спонукає дізнатися всі секрети його існування.

Природа відкривається перед дитиною як жива лабораторія, де можна спостерігати і вивчати життя її мешканців, як відповідна школа, в якій успішно можна оволодіти елементарними правилами поведінки, уміннями та навичками розумного використання природи, примноження та охорони її багатства. Саме тому практичним втіленням таких лабораторій в освітніх закладах є створення куточка живої природи. Наявність його і систематична робота в ньому допомагають зробити викладання природничих наук більш цікавим і змістовним.

Найважливіше завдання куточка живої природи полягає в організації і проведенні з учнями навчально-дослідної роботи та використання її результатів у подальшому житті. Проведення учнями самостійних дослідів з біології має велике навчально-виховне значення. Учні не лише набувають уміння ставити найпростіші досліди, а й більш глибоко і свідомо вивчають різні явища та процеси, що відбуваються в живих організмах, навчаються самостійно аналізувати і узагальнювати досліджувані явища, робити певні висновки. Тематика дослідів може бути різноманітна: дослідження кормової бази для тварин куточка живої природи; досліди на визначення гостроти зору, нюху, слуху у тварин; дослідження сезонних змін у житті тварин (в умовах дикої природи, живого куточка); дослідження умов утримання акваріумних риб; дослідження впливу домашніх тварин на самопочуття та емоційний стан людини; розмноження тварин та багато інших.

Результати своїх досліджень вихованці представлять 28.01.16 року під час науково-практичної конференції, яка буде проходити на базі закл ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 2450 | Додав: centum | Дата: 13.01.2016

З Новим роком всіх вітаю,

Він ступає на поріг!

У житті вам всім бажаю

Тільки радісних доріг!..

Саме такими словами привітання від Діда Мороза розпочався ранок 5 січня 2016 року у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. На новорічне свято зібралися близько 130 відвідувачів: вихованці закладу, їхні керівники, учні навчальних закладів міста – переможці конкурсів «Птах року» та «Збережемо ялинки разом!» зі своїми педагогами і батьками.

Святковий настрій створила диво-казка, що відбувалася на сцені. У рамках заходу звучали привітання від героїв українських казок, Діда Мороза та Снігуроньки, спритної Мавпочки – символу 2016 року, гостей свята. Різноманітні ігри та забави, що підготували герої вистави, створили веселу новорічну атмосферу та феєричний настрій глядачам.

Солодощі від Діда Мороза, різнокольорові кульки, грамоти та призи за перемоги у конкурсах стали яскравою кульмінацію заходу, залишивши найтепліші спогади його учасникам.

    

Категорія: Події закладу | Переглядів: 396 | Додав: centum | Дата: 05.01.2016

У Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відкрилась міська виставка-конкурс новорічних композицій «Збережемо ялинки разом»

Новий рік – це бурхливі потоки поздоровлень, побажань радості й щастя, щирі сподівання на краще майбутнє і традиційне прикрашання кожної оселі святковою ялинкою. Та, на жаль, ми рідко замислюємося над тим, що бажання прикрасити живим деревцем свою домівку завдає природі чималої шкоди.

Як організатор і координатор природоохоронної роботи в місті педагогічний колектив ЦЕНТУМ започаткував добру традицію: напередодні новорічних свят проводити міську виставку-конкурс «Збережемо ялинки разом!», адже новорічними атрибутами можуть бути не лише зрубані дерева, а й безліч майстерно скомпонованих композицій із штучних та природних матеріалів. Цього року 36 навчальних закладів міста представили на конкурс 116 унікальних творчих робіт. Слід відзначити, що всі конкурсні роботи відповідають тематиці виставки, мають естетичний вигляд та спрямовані на збереження ялинок. Дитячі роботи, зроблені з великим задоволенням і любов’ю, зможуть прикрасити оселю і створити святковий настрій не гірше, ніж жива лісова красуня.

Найстаранніші учні шкіл №№ 1, 4, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 18, 19, 22, 21, 23, 25, 27, 30, НВК № 41, гімназії № 1, приватної гімназії «Просперітас»; вихованці позашкільних навчальних закладів: ПДЮ, ЦЕНТУМ, Центру НТТМ вибороли перемогу в конкурсі. Ми щиро вітаємо переможців і дякуємо всім учасникам за цікаві ідеї альтернативи живій ялинці.

Організатори запрошують всіх бажаючих відвідати виставку, що проходить у ЦЕНТУМ з 21 по 29 грудня 2015 року, і помилуватися витворами дитячих рук.

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 485 | Додав: centum | Дата: 27.12.2015

Педагогічний колектив Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді завершив вивчення науково-методичної проблеми «Формування здоров’язбережувальної компетентності вихованців засобами позашкільної освіти», над якою працював п’ять років. Підсумковим етапом її реалізації стало проведення 17 грудня 2015 року науково-практичної конференції педагогічних працівників закладу.

На конференцію були запрошені: Успенська В. М., кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри методики початкової та природничо-математичної освіти, керівник лабораторії з проблем здоров’язбережувальної діяльності в закладах освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Голобородько Н. В., методист Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради.

Учасники конференції, в ході її проведення, зазначили, що проблема здоров’я підростаючого покоління набуває особливої гостроти і є предметом обговорення педагогів, лікарів, вчених, громадськості. Виступаючі акцентували увагу на тому, що лише цілеспрямована спільна діяльність навчальних закладів щодо створення здоров’язбережувального освітньо-виховного середовища є ефективною умовою збереження та зміцнення здоров’я учнів.

Педагогічні працівники, які брали участь в обговоренні означеного питання, відмітили, що ЦЕНТУМ, як заклад – Школа сприяння здоров’ю, забезпечував умови та механізм педагогічної ідеї навчального закладу щодо формування культури здоров’я, створював сприятливі умови для всебічного розвитку здорової особистості.

Зважаючи на актуальність проблеми щодо утвердження здорового способу життя дітей та молоді як домінуючого у поведінці кожної людини, так і в державній політиці, під ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 381 | Додав: centum | Дата: 22.12.2015

З метою виявлення лідерів екологічної роботи серед учнівської молоді  містаз 15 вересня по 24 листопада 2015 року проведено міський освітній проект «Еколідер».

Проект «Еколідер» проводився у два тури. У заочному турі взяли участь 12  навчальних закладів міста. Результатом його стали звіти про колективні соціально значущі екологічні та природоохоронні проекти, які вже втілені або втілюються у життя на базі навчальних закладів. Це і  благоустрій території навчальних закладів, і екологічний стан водойм міста, і забруднення атмосферного повітря, охорона ранньовесняних рослин тощо.

У другому турі – грі-змаганні «Еколідери – це ми!», що проводився на базі Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді26 листопада 2015 року, взяли участь 6 команд-переможців І туру: ЗОШ № 6, ЗОШ № 15, ЗОШ № 24, ЗОШ № 27, ССШ № 9, ССШ № 10.Для учасників гри були запропоновані інтелектуальні та творчі завдання. У І раунді гри «Візитівка» команди презентували себе. Під час проведення ІІ раунду «Розминка» гравці дали визначенняпоняттям «лідерство та лідери», «екологія», «природоохоронні території» та інших. А от назви природоохоронних територій організатори гри приховали у ребусах, які гравці повинні були розшифрувати. Не залишилися поза увагою команд і «Золоті розсипи смітників» – саме таку назву мав наступний раунд. Продовжили тему найбільш поширених типів відходів та можливостей їх вторинного використання малюки, які в раунді «Вустами дитини» дали своє визначення поняттям «пластмаса», «папір», «металобрухт», «синтетичні миючі засоби». Але гравці без труднощів визначи ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 361 | Додав: centum | Дата: 27.11.2015

У місті Суми вже понад 40 років гостинно відкриває свої двері для відвідувачів позашкільний навчальний заклад – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (ЦЕНТУМ), що є комплексним. Екологічний центр живе, розвивається, йде в ногу з часом та примножує свої традиції.

У 152 гуртках на безоплатній основі навчаються 2450 вихованців. Навчально-виховний процес здійснюється на базі відповідно обладнаних навчальних кабінетів, біологічної лабораторії, куточка живої природи, музею хліба та краєзнавчо-етнографічного музею, комплексу акваріумного рибництва, теплиці, навчально-тваринницької ферми закладу. Остання представлена унікальною колекцією екзотичних і свійських тварин – близько 20 видів (голуби, фазани, цесарки, павичі, качки, гуси, папуги, кролі, нутрії, морські свинки, африканські голчасті миші та багато інших). Мешканці цього куточка живої природи щодня потребують повноцінних раціонів харчування, що дуже складно забезпечити в сучасних фінансово-економічних умовах. Тому їм життєво необхідна підтримка спонсорів та небайдужих людей.

Такі небайдужі містяни представляють Сумський обласний благодійний фонд «Милосердя» на чолі з головою правління Раїсою Павлівною Вороненко. Завдяки багатопрофільному підприємству ТОВ «Крук» та директору Чалому Валерію Григоровичу, з яким співпрацював Фонд, до Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді передано 1 т зерновідходів, що стало вагомою підтримкою для закладу.

Колектив ЦЕНТУМ висловлює щиру вдячність Раїсі Павлівні Вороненко та Чалому Валерію Григоровичу за те, що в цей непростий час вони  знайшли  можливість підтримати позашкільний заклад і зміцнити його навчально-матеріальну базу. Їх допомога – вагомий внесок у розвиток ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 349 | Додав: centum | Дата: 06.11.2015

Осінні канікули! Ура! Ура! Ура!

Жодних уроків у школі нема – радіє дітвора!

       У ЦЕНТУМ триває канікулярний тиждень, що приніс із собою веселі свята, ігри та розваги. З метою привернення уваги дітей до краси осені у рідному краї, ознайомлення з осінніми святами, українськими народними традиціями та побутом 29 жовтня 2015 року для вихованців закладу проведено пізнавально-розважальну програму «Учися бачити красу!». До уваги глядачів були запропоновані пізнавальні хвилинки, що супроводжувалися змістовною відеопрезентацією. Інтеграція веселих конкурсів та ігор у сценарій заходу урізноманітнили його і дали можливість вихованцям та їх батькам корисно та цікаво провести час. А різнокольорові повітряні кульки, отримані учасниками конкурсів, залишились у дитячих долоньках яскравим спогадом про цей чудовий осінній день.

  

Категорія: Події закладу | Переглядів: 362 | Додав: centum | Дата: 02.11.2015

Осіннє убранство природи зачаровує, щедрість садів і городів обнадіює і дає натхнення митцям і творчим людям.

Саме тому, з метою виявлення та підтримки творчо обдарованих вихованців, розвитку їх креативних здібностей, нахилів і талантів; прагнення і здатності до самопізнання,  самореалізації і самоствердження,  щорічно під час осінніх канікул в ЦЕНТУМ проводиться виставка творчих робіт вихованців «Фантазії осені».

Цьогорічна виставка вражає польотом фантазії її учасників: це і «гарбузові дива»: українка, селянка і панянка, і вироби із насіння та плодів лісових культур і букети з останніх осінніх квітів. У дитячих роботах відтворено бачення та осмислення природи в авторському виконанні. Ці твори вишукані й витримані за всіма правилами мистецтва. Позитивним є те, що багато робіт відображають національний колорит та рослинну символіку України.

Зичимо учасникам успіхів у роботі та наснаги у творчості!

Категорія: Події закладу | Переглядів: 292 | Додав: centum | Дата: 28.10.2015

Початок третього тисячоліття характеризується наростанням негативних явищ, зумовлених станом довкілля. Принципово важливими у такій ситуації є подальший розвиток і популяризація екологічних знань, їх донесення до  широкого загалу, розвиток екологічної освіти та  виховання молодого покоління. Ці питання широко піднімаються у всьому світі. Освітяни не можуть стояти осторонь цих проблем.

Саме тому у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 27 жовтня 2015 року проведено міський семінар педагогів-організаторів навчальних  закладів міста з  теми «Сучасні підходи до екологічного виховання школярів у навчальному закладі»

            У ході семінару  Бур’ян О.М., завідувач відділу екології та краєзнавства ЦЕНТУМ

презентувала сучасні методи екологічного виховання учнівської молоді, які використовують педагоги закладу. Дубініна С.Б., завідувач методичного відділу, розкрила напрями взаємодії загальноосвітніх і позашкільних закладів у реалізації сучасних форм екологічної освіти і виховання підростаючого покоління

Заслухано доповідь методиста Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Воропаєвої І.В. «Роль учнівського самоврядування у формуванні громадянської активності школярів.

Під час екскурсіїї профільними відділами ЦЕНТУМ учасники семінару познайомились з особливостями роботи позашкільного навчального закладу еколого-натуралістичного профілю.

Педагоги закладу отримали позитивні відгуки від колег.

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 320 | Додав: centum | Дата: 28.10.2015

« 1 2 ... 45 46 47 48 49 50 51 »