Середа, 19.01.2022, 17:47

Меню сайту
Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Ми на Google Карті

Головна » Архів матеріалів

Всеукраїнська дитячо-юнацька еколого-патріотична гра  «Паросток»

У Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 7 жовтня 2015 року була проведена етапна гра під гаслом «Україна – моя Батьківщина»  у рамках  Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри  «Паросток». Мета заходу – посилення патріотичного виховання учнівської молоді та активізації засобів системи національно-патріотичного виховання.

У грі взяли участь 5 збірних команд вихованців профільних відділів закладу. На території Ботанічного саду «Юннатівський» було облаштовано 6 зупинок: «Патріотична», «Історія українського козацтва», «Козацька естафета», «Секрети мандрівника», «Екологічна», «Пошук чарівного ключа». Під час проходження зупинок учасники гри відповіли на запитання вікторини «Про Україну», виконали тестові завдання з історії козацтва і творчі екологічні завдання, продемонстрували спритність та швидкість у спортивних естафетах, а також познайомилися з основами туристської підготовки та отримали базові знання з правил орієнтування на місцевості. Заключним етапом гри став міні-квест, під час якого учасники повинні були знайти «ключ від знань».

За підсумками гри місця були розподілені наступним чином:

І місце – команда «Юні лісівники» відділу екології та краєзнавства;

ІІ місце – команда «Патріоти» відділу декоративно-ужиткового мистецтва»;

ІІІ місце – команда «Супер-сімка» відділу квітникарства.

Грамоти за участь отримали команди «Отамани» біологічного відділу та «Природолюби» відділу квітникарства.

Вітаємо всіх учасників гри та бажаємо наступних перемог!

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 468 | Додав: centum | Дата: 14.10.2015

     Колектив закладу активно працює над покращенням матеріально-технічної бази. Протягом звітного року були виконані поточні ремонтні роботи в кабінетах, обладнано кабінет психолога та майстерня, придбані меблі, для більш ефективного проведення занять у двох кабінетах встановлені мультимедійні проектори, з’явилися нові живі об’єкти.

    У 2015 році були використані бюджетні кошти на капітальний ремонт фасаду – 92000 грн. та обладнання доріжок – 70000 грн.

    З Фонду охорони навколишнього природного середовища для реалізації заходів Програми охорони навколишнього природного середовища м. Суми  на 2011-2015 роки використано 32 000 грн., з яких:

  • на проведення освітньо-інформаційних заходів з екології та охорони довкілля – 9780 грн.;
  • утримання і розвиток об’єкту природно-заповідного фонду місцевого значення «Ботанічний сад «Юннатівський» (інструмент, рослини, добриво, насіння) – 12020 грн.,
  • на підготовку та видання буклету – 2000 грн. (1000 шт.);
  •  на забезпечення комп’ютерною технікою  (придбання проектору) – 8200 грн.

    Для поліпшення навчально-матеріальної бази закладу використовувалися і позабюджетні кошти.

    За рахунок депутатських коштів придбали учнівські столи на суму15000 грн., стільці - на суму 19000 грн. та корм для тварин на суму 6000 грн.Усього на суму 40 000 грн.

    На залучені кошти придбали шафи на суму 2794 грн.

Категорія: Події закладу | Переглядів: 331 | Додав: centum | Дата: 01.10.2015

Головним заходом Дня Сталої Енергії стала міська ігрова програма «Шляхи енергозбереження», у якій брали участь команди 4-х навчальних закладів міста (ЗОШ № 5, 11, 24, ССШ №9). Гра проведена з метою роз’яснення можливостей та проблем традиційної та альтернативної енергетики України; розвитку уміння учнів працювати з різними джерелами інформації, виділяти головне, порівнювати, узагальнювати, робити правильні висновки; формування в учнів основ ощадливості; виховання активної життєвої позиції та усвідомленого ставлення до проблеми енергозбереження. Гра була не тільки розважальною, а й розвивальною, бо несла багато інформації з екології та збереження різних видів енергії. Вона проводилась у 6 турів: «Види енергії»; «Види палива»; «Втрати енергії»; «Енергозберігаючі лампи»; «Задачі від Енергозбережничка»; «Альтернативні джерела енергії».

Учні шкіл міста відповідали на запитання з енергозбереження, вирішували кросворди, обраховували скільки коштів потрібно платити за використану електроенергію, малювали альтернативні джерела енергії. Переможцем стала команда Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24. Команда Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 9 виборола друге місце. Команди Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 та 11 – почесне третє місце. 

   

Категорія: Події закладу | Переглядів: 322 | Додав: centum | Дата: 04.09.2015

03.09.2015 року у закладі проведено День відкритих дверей, який присвячено Дням Сталої Енергії в місті Суми. ЦЕНТУМ відвідали більше 300 учнів шкіл № 5, 6, 9, 11, 24, 26, 29, Сумської спеціальної школи. Діти стали активними учасниками акції «Енергозбереження – вимога часу», переглянули виставку творчих робіт вихованців  на енергозберігаючу тематику, взяли участь у грі «Шляхи енергозбереження». Учні шкіл міста долучилися до благочинного ярмарку на допомогу пораненим бійцям АТО, відвідали профільні відділи закладу та записалися у гртки.

  

Категорія: Події закладу | Переглядів: 345 | Додав: centum | Дата: 04.09.2015

У рамках Днів Сталої Енергії вихованці та педагоги закладу розповсюджували буклети «Час берегти енергію» по вулицях Соборній та Харківській (роздано 500 буклетів), які підготувала методична служба закладу. Буклет містив інформацію про Дні Сталої Енергії, з якою метою їх проводять у різних містах України, про енергозбереження на практиці.

            

                                    

 

Категорія: Події закладу | Переглядів: 368 | Додав: centum | Дата: 04.09.2015

На виконання заходів проекту Агентства міжнародного розвитку США USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР), з метою підготовки до проведення Днів Сталої Енергії в місті Суми, підвищення поінформованості учнівської молоді та міської громади щодо сучасних способів більш ефективного використання енергії, налагодження спільних дій разом із владою, націлених на власний внесок у боротьбу з глобальними кліматичними загрозами, у КЗ Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді з 15 по 25 червня 2015 року серед вихованців закладу проведено конкурс на кращу емблему-логотип Днів Сталої Енергії в місті Суми. На конкурс подано 385 робіт дітей у двох вікових категоріях: 7-11 років та 12-16 років. Журі конкурсу визнало переможцями роботи 12 вихованців. Ці роботи представлені на виставці у Сумській муніципальній галереї.

 

03.09.2015 нагородження переможців конкурсу на кращу емблему-логотип Днів Сталої Енергії в місті Суми у сквері Т. Г. Шевченка проводили Сумський міський голова О. М. Лисенко, представники проекту Агентства міжнародного розвитку США USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», відділ екології та енергозбереження департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради. Вихованці закладу отримали грамоти та цінні подарунки.

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 538 | Додав: centum | Дата: 04.09.2015

5 червня – Всесвітній День охорони навколишнього середовища

Цього дня у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді зібралися справжні любителі природи: близько 100 вихованці пришкільних таборів міста та учні Хмелівського НВК Роменського району. Об’єднало їх екологічне свято «Світ навколо нас», організоване та проведене педагогами закладу. Учасники заходу відвідали 6 ігрових майданчиків, які були розташовані на території ботанічного саду «Юннатівський»: «Книга скарг природи», «Музична веселка», «Екологічна», «Червона шапочка», «Стежками екстремалів», «Ми – українці». Участь в різноманітних ігрових програмах, виконання конкурсних завдань, пісень про природу, прикрашання карти України паперовими голубами, квітами, сердечками зацікавили малечу і надали можливість продемонструвати свої здібності й таланти.

Усі учасники свята отримали гарний настрій і разом з ним солодкі подарунки та буклети про охорону природи Сумщини.


   

Категорія: Події закладу | Переглядів: 324 | Додав: centum | Дата: 07.06.2015

У центрі міста Суми 02 червня 2015 року пройшов міський захід до Дня захисту дітей «Ми – діти твої, Україно!». Педагоги Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді взяли активну участь у святі та організували для учнів шкіл міста роботу ігрових майданчиків: «Веселка творчості», «Країна всезнайок»,«Ігрова планета». На кожному з майданчиків діти мали можливість встановити власні незвичні рекорди, за які отримали медалі «Я сьогодні – СУПЕР». Учасники заходу зробили своїми руками вироби з паперу та бісеру, продемонстрували свої інтелектуальні здібності, а в нагороду отримали солодкі призи.

З гарним настроєм та позитивними емоціями учасники заходу вирушили у цікаву подорож до літа!

      

Категорія: Події закладу | Переглядів: 365 | Додав: centum | Дата: 03.06.2015

Тепло моїх долонь, і розуму, і серця тобі я, ЦЕНТУМ, віддаю

 

Радіє серце, коли зеленіє доглянутий газон, квітують різнобарвні клумби, дзюркоче фонтан. Територія навчального закладу є його візитною карткою. Саме тому у  Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді приділяється значна увага озелененню та благоустрою території.

Упродовж березня-травня педагоги та вихованці Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді з усією відповідальністю долучилися до конкурсу проектів зовнішнього озеленення та ландшафтного дизайну території навчального закладу «Тепло моїх долонь, і розуму, і серця тобі я, ЦЕНТУМ, віддаю», який проводився з метою формування екологічної культури особистості, активізації роботи з благоустрою та покращення зовнішнього озеленення території ЦЕНТУМ.

На І етап конкурсу подано 36 ескізів квітників. Творчі проекти популяризують досягнення вітчизняного квітникарства та декоративного садівництва, нові прогресивні агротехнічні технологій і відображають сучасні тенденції в галузі ландшафтного дизайну та озеленення.

Працівники Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді  створили унікальний куточок в центрі міста – ботанічний сад місцевого значення «Юннатівський» - і тепер постійно дбають про те, щоб територія закладу відповідала цьому статусу. Дотримуючись вимог агротехніки вирощування декоративних культур, вивчаючи біологічні особливості окремих видів, озеленюють навчальний заклад так, щоб він мав привабливий вигляд упродовж усього року. Реалізуючи власні ідеї щодо озеленення на практиці, облаштовують різні типи квітників, створюють  декоративні композиції, прикрашають ділянки садови ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 385 | Додав: centum | Дата: 03.06.2015

З 19 по 21 травня 2015 року в м. Київ проходили фінальні етапи Х Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» та Всеукраїнського конкурсу юних раціоналізаторів і винахідників «Природа – людина – виробництво – екологія». Сумську область представляла команда Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді в складі Феденко Юлії, Кириленко Анастасії, Антонової Катерини та Мальченко Анастасії. Юні дослідники захищали науково-дослідницькі роботи в секціях «Тваринний світ», «Охорона здоров’я», «Народознавство, краєзнавство». Антонова Катерина з роботою «Вплив зміни кормів на життєдіяльність паличника новогвінейського Eurуcantha calcarata в умовах куточка живої природи» та Мальченко Анастасія з роботою «Профілактика порушень постави засобами оздоровчої гімнастики» посіли ІІІ місця.

Феденко Юлія, вихованка учнівського лісництва «Паросток», з роботою «Зоокультура та інтродукція Фазана мисливського у державному підприємстві «Мисливське господарство «Суми» посіла ІІ почесне місце у Всеукраїнському конкурсі юних раціоналізаторів і винахідників.

Вітаємо найкращих із перемогами і бажаємо нових ідей, наснаги та успіхів!

Категорія: Події закладу | Переглядів: 355 | Додав: centum | Дата: 26.05.2015

« 1 2 ... 48 49 50 51 52 53 »