Вівторок, 27.07.2021, 22:04

Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Липень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Ми на Google Карті

Головна » Події закладу
Національним   еколого-натуралістичним   центром   учнівської   молоді спільно   з   Міжнародною   школою   «Меридіан»   8-9   квітня   2015   року   був проведений   очний   етап   конкурсу   екологічних   проектів   І   Всеукраїнської олімпіади  «DreamECO»   (конкурс   міжшкільних   наукових   проектів   з   питань захисту довкілля). У конкурсі взяла участь вихованка гуртка "Юні лісівники", керівник Ніколенко С.В. Гащенко Ірина. Вона посіла ІІ місце.
Вітаємо з перемогою!  
Категорія: Події закладу | Переглядів: 357 | Додав: centum | Дата: 15.04.2015

Акція «Шануємо воїнів АТО»

Нинішня політична ситуація в країні вимагає особливого ставлення до питання національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді. Саме тому вихованці та педагоги відділу квітникарства Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді є активними учасниками громадянських акцій по підтримці учасників АТО.

8 квітня 2015 року відбулася зустріч вихованців відділу з воїном АТО, командиром відділення 80 аеромобільної бригади міста Львів, Гребенюк Артемом Сергійовичем. Учні з задоволенням слухали розповідь воїна, який півроку захищав Авдіївку, Піски та донецький аеропорт від терористів, після чого був поранений та потрапив у полон. Діти висловили свою вдячність, підготували вірші про Україну та подарували квіти та малюнки і вироби своїми руками. В даний момент Гребенюк А. С. на реабілітації, але він знову збирається повертатися на передову і обіцяв передати дитячі роботи своїм побратимам.

Артем Сергійович в свою чергу розповів наскільки важливі для воїнів АТО дитячі роботи, вони їх носять із собою і розвішують на стінах будинків, щоб прокидаючись вранці відразу бачити їх. Дуже важливо для бійців, що їх пам’ятають, про них піклуються і не забувають. У тяжкі хвилини випробувань дитячі роботи зігрівають душу і серце кожного воїна.

 

                              

... Читати далі »
Категорія: Події закладу | Переглядів: 378 | Додав: centum | Дата: 15.04.2015

Музейна педагогіка як засіб національно-патріотичного

виховання учнівської молоді

Музеї при навчальних закладах є  осередками освіти й формування національної свідомості особистості.  У місті Суми при навчальних закладах працює 39 музеїв.  За профілями діяльності це: історичні, краєзнавчі, природничі, літературні, мистецькі, етнографічні, технічні, галузеві.

         Музейна педагогіка є одним із ефективних сучасних засобів формування соціально активної особистості, стимулювання її творчої активності та інтелектуального розвитку. У Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді працює 2 музеї: краєзнавчо-етнографічний музей та музей хліба, на базі яких 26 березня 2015 року було проведено міський семінар методистів позашкільних навчальних  закладів з теми «Формування національної свідомості особистості у позашкільному навчальному закладі засобами музейної педагогіки», метою якого було ознайомлення з досвідом впровадження музейної педагогіки у навчально-виховний процес у Сумському міському ЦЕНТУМ. Згідно з планом заслухано доповіді методиста ІМЦ Воропаєвої І.В. «Музейна педагогіка – перспективний напрям у сучасній системі національної освіти» та методиста ЦЕНТУМ Мельник С.П. «Музейна педагогіка як засіб національно-патріотичного виховання особистості»; проведено ділову гру «Вивчаємо традиції рідного краю (Ширшонкова О.В., методист  ЦЕНТУМ), під час якої педагоги виконували різноманітні завдання з вивчення та використання експонатів музеїв. Найбільше захоплення викликав майстер-клас&n ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 366 | Додав: centum | Дата: 03.04.2015

Акція «Подарунок солдату»

Відділ декоративно-ужиткового мистецтва Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді провів 29 березня 2015 року акцію «Подарунок солдату», на яку були запрошені старші лейтенанти 27 реактивного артилерійського полку Артюхов Дмитро Миколайович та Чепік Володимир Ігорович. Вихованці гуртка «Український сувенір» (керівник гуртка Конева В.М.) виготовили для бійців АТО сувеніри та обереги, щоб підтримати воїнів у їх складній справі захисту Вітчизни. Побратимам запрошених бійців було передано 250 листівок, 80 браслетів і 6 відремонтованих годинників. На роботах, виконаних для воїнів АТО, діти написали щирі слова підтримки, любові і поваги за їх нелегку справу.  Гуртківці привітали воїнів у рідному краї, висловили найкращі побажання, а Сітало Марина подарувала на згадку пісню. Воїни в свою чергу розповіли наскільки важливі для них дитячі роботи, вони їх носять із собою і розвішують у можливих місцях. Дуже важливо для бійців, що їх пам’ятають, про них піклуються і не забувають. У тяжкі хвилини випробувань такі роботи допомагають залишатися людяними.

В даний момент у воїнів ротації, але вони обіцяли передати дитячу допомогу за призначенням своїм побратимам.

 

Категорія: Події закладу | Переглядів: 419 | Додав: centum | Дата: 01.04.2015

На базі комунального закладу Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, з метою оптимізації екологічного виховання дітей дошкільного віку; виявлення інноваційних форм і методів роботи вихователів ДНЗ щодо формування у дітей екологічної культури; поширення кращого педагогічного досвіду 26.02.2015 року було проведено міський конкурс «Природа і  навчає, і виховує» серед вихованців дошкільних навчальних закладів. Конкурс проводився у двох номінаціях: звіт про екологічне виховання дітей у ДНЗ та творчі роботи з природного матеріалу з теми «Рідна моя Україна», виконані вихованцями разом з батьками та педагогами.

У конкурсі взяли участь 36 дошкільних  навчальних закладів м. Суми, які представили до оцінювання 161 творчу роботу: 128 творчих робіт та 33 звіти  про екологічне виховання дітей у ДНЗ.

У рамках конкурсу з 20.02.2015 по 08.03.2015 триває виставка творчих робіт вихованців «Рідна моя Україна».

Запрошуємо відвідати виставку творчості, майстерності та краси!

Категорія: Події закладу | Переглядів: 414 | Додав: centum | Дата: 02.03.2015

З  20.02.2015 по 26.02.2015  у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проведено тиждень ініціативи і творчості молодих педагогів. Метою даного заходу було підвищення методико-педагогічного рівня, розвитку творчості педагогів-початківців, сприяння набуттю практичних навичок у професійній діяльності, розвитку вміння застосовувати теоретичні знання, здобуті під час навчання у ВНЗ у конкретній практичній роботі.

Згідно з планом тижня, схваленого методичною радою закладу, проведено наступні заходи:

  • виставка методичної літератури «Сучасний урок»;
  • відкриті заняття молодих керівників гуртків: Бойченко Г. А., керівник гуртка «Логіка світу», Дудко К. І., керівник гуртка «Юні лісівники», Кириченко М. С., керівник гуртка «Художнє конструювання», Ковальова С. М., керівник гуртка «Друзі природи»;
  • презентація методичної збірки «Скарбничка керівника гуртка»;
  • знайомство з напрямками роботи відділу декоративно-ужиткового мистецтва. Огляд виставки творчих робіт вихованців відділу;
  • творча майстерня «Творимо своїми руками»;
  • тренінгове заняття «Формування активної життєвої позиції»;
  • зустріч за круглим столом «Працюємо разом»;
  • взаємовідвідування гурткових занять та обмін досвідом.

Проведені заходи показали, що робота з наставництва у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді має внутрішню чітку систему з комплексом алгоритмів діяльності. Співпраця досвідчених  методистів та педагогів-початківців організована на належному рівні. Педагоги-наставники допомагають впроваджувати молодим спеціалістам сучасні технології навчання, розглядають разом актуальні питання з дидактики, педагогіки, психології. Така робота є ефективною і за змістом, і за формою.

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 308 | Додав: centum | Дата: 02.03.2015

20 лютого 2015 року Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді радо зустрічав представників Асоціації міст України. У ході засідання секції з питань освіти гості відвідали навчальні заклади міста Суми, серед яких був і наш заклад. Члени делегації ознайомились з основними напрямами, досягненнями  та перспективами роботи позашкільного закладу, експозиціями музеїв хліба та краєзнавчо-етнографічного. Особливу зацікавленість викликали мешканці куточка живої природи, акваріумного комплексу, відділу квітникарства. Нікого не залишили байдужими дитячі творчі вироби, представлені в експозиції відділу декоративно-ужиткового мистецтва та роботи міської виставки вихованців дошкільних навчальних закладів «Природа і навчає, і виховує».  

Категорія: Події закладу | Переглядів: 376 | Додав: centum | Дата: 26.02.2015

Одним з найважливіших завдань держави є виявлення, відбір та психолого-педагогічна підтримка обдарованої учнівської молоді, створення умов для її успішної соціалізації та ефективної самореалізації в майбутньому.

Саме з цією метою педагоги Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді активно залучають своїх учнів до науково-дослідницької та пошукової діяльності. Кращі дослідницькі роботи вихованці закладу презентують на всеукраїнських, обласних та міських конкурсах.

Так 11 лютого 2015 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді у м. Київ проводився Всеукраїнський конкурс досягнень юних зоологів і тваринників «У світі юннатівських досліджень», у якому вихованець Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Демидко Олександр (гурток «Загальна біологія з основами дослідництва», керівник Вертель Владислав Вікторович) посів ІІ місце.

У Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму  для учнівської молоді віком 16-23 роки Семикаш Ірина (гурток «Поглиблене вивчення біології», керівник Боровик Володимир Миколайович) та Мєшков Борис (гурток «Поглиблене вивчення біології», керівник Павлюченко Олег Борисович) отримали грамоти за зайняте ІІ місце.

                                         

Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів!

Категорія: Події закладу | Переглядів: 354 | Додав: centum | Дата: 17.02.2015

У центрі уваги молодих педагогів – національно-патріотичне

виховання учнів

 

29 січня 2015 року у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбулося засідання школи молодого педагога. На розгляд молодих керівників гурткової роботи винесено актуальне питання сьогодення – «Національно-патріотичне виховання учнів у позашкільних навчальних закладах».

За «круглим столом» молоді педагоги разом з наставниками прийшли до висновку, що ефективність патріотичного виховання учнів забезпечується неухильним дотриманням таких провідних принципів: народності й етнізації, гуманізації й демократизації, природовідповідності й культуровідповідності, національної свідомості й українського патріотизму, активності, самодіяльності й творчої ініціативи учнів, гармонізації родинного й суспільного виховання. Керівник школи молодого педагога, методист ЦЕНТУМ, Люльченко Марина Володимирівна особливу увагу звернула на те, що сьогодні педагог, виявляючи національну самосвідомість, має бути не пасивним, а повноправним, відповідальним і активним учасником розв’язання політичних, соціально-економічних, морально-етичних, культурно-освітніх, екологічних проблем та повинен формувати громадянина-патріота, виробляти глибоке розуміння громадянського обов’язку, готовність відповідально ставитись до власного життя та здоров’я.

Досвідчений педагог Фоменко Наталія Анатоліївна поділилась з молодими керівниками гуртків власним досвідом роботи у вихованні підростаючого покоління. Вона ознайомила присутніх із шляхами відродження українських традицій та провела майстер-клас по виготовленню оберегу ляльки-мотанки.

Під час засідання слухачі школи молодого педагога з’ясували, що патріотичне виховання слід реалізовувати як планомірну вихо ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 331 | Додав: centum | Дата: 30.01.2015

Підсумкова науково-практична конференція з дослідництва як засіб активізації творчих здібностей вихованців

29 січня 2015 року у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проведена підсумкова конференція з дослідництва, учасниками якої стали вихованці закладу, педагоги – наукові консультанти юних  дослідників, члени журі. На конкурс-захист були представлені науково-дослідницькі роботи за напрямками: сільськогосподарським, біологічним, еколого-краєзнавчим, декоративно-ужитковим та квітникарства. Оцінювання робіт проводило компетентне журі у складі: Харламової  Л. М. (директор Сумського міського ЦЕНТУМ), Прохненко В. Г. (заступник директора з навчально-виховної роботи), Боровика В. М. (заступник директора з навчально-методичної роботи),  Дубініної С. Б. (завідувач методичного відділу), Павлюченка О. Б. (методист відділу)

Конференція проводилась з метою підготовки учнів до результативної участі в конкурсах-захистах дослідницьких робіт обласного та всеукраїнського рівнів. За результатами конференції журі відмітило високий рівень підготовки учнівських дослідницьких проектів. Застосування мультимедійних засобів та презентацій унаочнили змістовні виступи вихованців. Доповіді учнів були чіткими, лаконічними, науковими. Відповіді на запитання, поставленими членами журі, продемонстрували обізнаність у сутності виконаних досліджень, чітке бачення перспектив використання отриманих результатів. Підбиваючи підсумки конференції, директор центру Харламова Л. М., відзначила належний рівень підготовки юних дослідників та нагородила кожного грамотою Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Бажаємо юним науковцям успіхів у нових дослідженнях та перемог у всеукраїнських та ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 340 | Додав: centum | Дата: 30.01.2015

« 1 2 ... 41 42 43 44 »