Неділя, 17.10.2021, 12:10

Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Жовтень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Ми на Google Карті

Головна » Події закладу

20 лютого 2015 року Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді радо зустрічав представників Асоціації міст України. У ході засідання секції з питань освіти гості відвідали навчальні заклади міста Суми, серед яких був і наш заклад. Члени делегації ознайомились з основними напрямами, досягненнями  та перспективами роботи позашкільного закладу, експозиціями музеїв хліба та краєзнавчо-етнографічного. Особливу зацікавленість викликали мешканці куточка живої природи, акваріумного комплексу, відділу квітникарства. Нікого не залишили байдужими дитячі творчі вироби, представлені в експозиції відділу декоративно-ужиткового мистецтва та роботи міської виставки вихованців дошкільних навчальних закладів «Природа і навчає, і виховує».  

Категорія: Події закладу | Переглядів: 393 | Додав: centum | Дата: 26.02.2015

Одним з найважливіших завдань держави є виявлення, відбір та психолого-педагогічна підтримка обдарованої учнівської молоді, створення умов для її успішної соціалізації та ефективної самореалізації в майбутньому.

Саме з цією метою педагоги Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді активно залучають своїх учнів до науково-дослідницької та пошукової діяльності. Кращі дослідницькі роботи вихованці закладу презентують на всеукраїнських, обласних та міських конкурсах.

Так 11 лютого 2015 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді у м. Київ проводився Всеукраїнський конкурс досягнень юних зоологів і тваринників «У світі юннатівських досліджень», у якому вихованець Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Демидко Олександр (гурток «Загальна біологія з основами дослідництва», керівник Вертель Владислав Вікторович) посів ІІ місце.

У Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму  для учнівської молоді віком 16-23 роки Семикаш Ірина (гурток «Поглиблене вивчення біології», керівник Боровик Володимир Миколайович) та Мєшков Борис (гурток «Поглиблене вивчення біології», керівник Павлюченко Олег Борисович) отримали грамоти за зайняте ІІ місце.

                                         

Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів!

Категорія: Події закладу | Переглядів: 368 | Додав: centum | Дата: 17.02.2015

У центрі уваги молодих педагогів – національно-патріотичне

виховання учнів

 

29 січня 2015 року у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбулося засідання школи молодого педагога. На розгляд молодих керівників гурткової роботи винесено актуальне питання сьогодення – «Національно-патріотичне виховання учнів у позашкільних навчальних закладах».

За «круглим столом» молоді педагоги разом з наставниками прийшли до висновку, що ефективність патріотичного виховання учнів забезпечується неухильним дотриманням таких провідних принципів: народності й етнізації, гуманізації й демократизації, природовідповідності й культуровідповідності, національної свідомості й українського патріотизму, активності, самодіяльності й творчої ініціативи учнів, гармонізації родинного й суспільного виховання. Керівник школи молодого педагога, методист ЦЕНТУМ, Люльченко Марина Володимирівна особливу увагу звернула на те, що сьогодні педагог, виявляючи національну самосвідомість, має бути не пасивним, а повноправним, відповідальним і активним учасником розв’язання політичних, соціально-економічних, морально-етичних, культурно-освітніх, екологічних проблем та повинен формувати громадянина-патріота, виробляти глибоке розуміння громадянського обов’язку, готовність відповідально ставитись до власного життя та здоров’я.

Досвідчений педагог Фоменко Наталія Анатоліївна поділилась з молодими керівниками гуртків власним досвідом роботи у вихованні підростаючого покоління. Вона ознайомила присутніх із шляхами відродження українських традицій та провела майстер-клас по виготовленню оберегу ляльки-мотанки.

Під час засідання слухачі школи молодого педагога з’ясували, що патріотичне виховання слід реалізовувати як планомірну вихо ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 347 | Додав: centum | Дата: 30.01.2015

Підсумкова науково-практична конференція з дослідництва як засіб активізації творчих здібностей вихованців

29 січня 2015 року у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проведена підсумкова конференція з дослідництва, учасниками якої стали вихованці закладу, педагоги – наукові консультанти юних  дослідників, члени журі. На конкурс-захист були представлені науково-дослідницькі роботи за напрямками: сільськогосподарським, біологічним, еколого-краєзнавчим, декоративно-ужитковим та квітникарства. Оцінювання робіт проводило компетентне журі у складі: Харламової  Л. М. (директор Сумського міського ЦЕНТУМ), Прохненко В. Г. (заступник директора з навчально-виховної роботи), Боровика В. М. (заступник директора з навчально-методичної роботи),  Дубініної С. Б. (завідувач методичного відділу), Павлюченка О. Б. (методист відділу)

Конференція проводилась з метою підготовки учнів до результативної участі в конкурсах-захистах дослідницьких робіт обласного та всеукраїнського рівнів. За результатами конференції журі відмітило високий рівень підготовки учнівських дослідницьких проектів. Застосування мультимедійних засобів та презентацій унаочнили змістовні виступи вихованців. Доповіді учнів були чіткими, лаконічними, науковими. Відповіді на запитання, поставленими членами журі, продемонстрували обізнаність у сутності виконаних досліджень, чітке бачення перспектив використання отриманих результатів. Підбиваючи підсумки конференції, директор центру Харламова Л. М., відзначила належний рівень підготовки юних дослідників та нагородила кожного грамотою Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Бажаємо юним науковцям успіхів у нових дослідженнях та перемог у всеукраїнських та ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 357 | Додав: centum | Дата: 30.01.2015

Вихованці та педагоги Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – активні учасники громадянських акцій по підтримці учасників АТО

Нинішня політична ситуація в країні вимагає особливого ставлення до питання національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді. Саме тому вихованці та педагоги Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді є активними учасниками громадянських акцій по підтримці учасників АТО. Так, завдяки співпраці навчального закладу з волонтерами міста, 29 грудня 2014 року до ЦЕНТУМ завітали воїни 92 бригади. Вихованці закладу зі словами подяки подарували їм вишиту бісером ікону, ляльки-мотанки та інші обереги, виготовлені своїми руками.

 

Під час новорічних свят мер міста відвідав Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

За підтримки мера міста Суми Олександра Миколайовича Лисенка 5 січня 2015 року в Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбулася благодійна акція для 15 родин воїнів АТО.

Мер особисто привітав учасників акції, вручив дітлахам новорічні подарунки. Силами педагогічного колективу навчального закладу для дітей середнього шкільного віку було підготовлено та проведено новорічний ранок «Пригоди у Новорічному лісі». Чергування конкурсів різного спрямування під час театралізованої вистави надали змогу учасникам свята виявити свої творчі здібності та створити святковий настрій. Малеча ж переглянула інтерпретацію казки «Котигорошко» від волонтера Володимира Лугового. Дружини учасників АТО спілкувалися з мером, юристами, ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 368 | Додав: centum | Дата: 30.01.2015

Педагогічний колектив ЦЕНТУМ щиро дякує батьківському комітету за надання допомоги на проведення ремонту та придбання меблів до роздягальні школи раннього розвитку дитини «Журавлик».

Категорія: Події закладу | Переглядів: 428 | Додав: centum | Дата: 20.01.2015

Екологічне свято

Всесвітній День охорони навколишнього природного середовища широко відзначається в усьому світі 5 червня. Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді традиційно до цього дня проводить масові тематичні заходи. Не виключенням стало і свято у цьому році. Для учнів пришкільних таборів була підготовлена екологічна етапна гра «Збережемо красу природи», яка проводилася на території закладу.

В цьому році у гри взяло участь близько 80 учнів навчально-виховних закладів №№ 17 та 24. Дітям запропоновано подолати маршрут з 6-ти зупинками на території ботанічного саду «Юннатівський». На кожній зупинці треба було виконати певні завдання, спрямовані на розвиток логічного мислення, перевірку знань з біології, природознавства та охорони природи. Були і творчі конкурси. Наприклад, на зупинці «Акварелі дитинства» учні  всією командою малювали малюнок на тему охорони довкілля.

Переможених у цьому святі не було. Всі учасники  з користю провели час, нагороджені солодкими призами і залишилися задоволеними

.                                 

    

 

Категорія: Події закладу | Переглядів: 416 | Додав: centum | Дата: 09.06.2014

Відповідно до наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 03.03.2014 року № 127 «Про проведення ІV міського екологічного конгресу «Краса Землі у твоїх руках»,  з метою активізації екологічного руху в місті, залучення учнівської молоді до активної природоохоронної діяльності, вивчення стану довкілля та пошуку шляхів його поліпшення на базі Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 23.04.2014 року проведено ІV міський екологічний конгрес «Краса Землі у твоїх руках».

Активними учасниками конгресу стали КУ ССШ №№ 1, 2,  7, 9, 10, 17, 25, 29, КУ ЗОШ №№ 4, 5, 6, 8, 12, 15, 20, 21, 22, 23, 27, КУ В.-Піщанська ЗОШ та  КЗ ЦЕНТУМ. Результати пошуково-дослідницької роботи в екологічній, краєзнавчій, природоохоронній, моніторинговій діяльності школярі представили на науково-практичній конференції, під час якої працювало три секції: «Краєзнавство», «Антропогенний вплив на довкілля», «Біорізноманіття та його збереження». Педагоги працювали за круглим столом з проблеми «Сучасні підходи до формування екологічно розвиненої особистості в креативному освітньому соціумі».

Грамотами управління освіти і науки Сумської міської ради нагороджені переможці конкурсу у секції «Краєзнавство»:

за зайняте І місце:

Свистельник Юлія, учениця 11-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 (керівник Біліченко Марина Владиславівна);

за зайняте ІІ місце:

Дубовик Сергій, учень  11-Б класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 (керівники Пилипенко Олена Владиславівна, Клочко Вікторія Анатоліївна);

за зайняте ІІІ місце:

Майборода Ольга, учениця 9-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа № 12 (керівник Турчина Інна Миколаївна).

у секції «Антропогенний вплив на довкілля»:

з ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 459 | Додав: centum | Дата: 25.04.2014

На виконання наказу ЦЕНТУМ від 03.03.2014 року № 23 «Про проведення єдиного інформаційного дня у ЦЕНТУМ», згідно з планом роботи ЦЕНТУМ на 2014 рік 11 березня 2014 року в закладі проведено єдиний інформаційний день «За здоров’ям до природи». Враховуючи те, що методичною проблемою, над якою працює педагогічний колектив ЦЕНТУМ є формування здоров’язбережувальної компетентності вихованців засобами позашкільної освіти, діяльність педагогів була спрямована на формування знань про цінність здоров’я, необхідність здорового способу життя, гігієнічних навичок, виховання дбайливого і свідомого ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих.

У рамках інформаційного дня було проведено:

  • прес-конференцію «За здоровий спосіб життя – ми разом» (зустріч з лікарем);
  • виховні години, бесіди відповідної тематики на гурткових заняттях;
  • хвилинки здоров’я у Школі раннього розвитку дитини «Журавлик»;
  • екскурсії в природу;
  • стендова інформація для батьків по формуванню здорового способу життя дітей;
  • виставка стінних газет з пропагандою здорового способу життя;
  • конкурс плакатів соціальної реклами в рамках обласного конкурсу «Здорове життя – успіх буття»;
  • трудова акція «Чисте подвір’я».

Проведені заходи сприяли формуванню здоров’язбережувальної компетентності,  вихованню у дітей відповідального ставлення до здоров’я та передбачали залучення вихованців різних вікових категорій.

                    

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 407 | Додав: centum | Дата: 31.03.2014

        Відповідно до наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 05.11.2013 № 918 «Про міський етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», з метою вдосконалення патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління на традиціях і звичаях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення молоді до активної діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини 20 березня 2014 року проведено міський етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

У експедиції взяли участь пошукові загони та окремі учні наступних навчальних закладів міста: КУ ССШ №№ 2, 7, 10, 17, 25, 29, КУ ЗОШ №№ 4, 5, 6, 12, 15, 18, 23 та КЗ Сумський міський ЦЕНТУМ. На конкурс подано 32 роботи. У напрямі «Духовна спадщина мого роду» переможцями стали:

І місце -  вихованка гуртка «Юні лісівники» комунального закладу Сумського міського ЦЕНТУМ Щербак Надія (керівник Дудко Катерина Іванівна);

у напрямі «Козацькому роду нема переводу»:

І місце - учень 11-Б класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17 Цьоменко Денис (керівник Зінченко Світлана Миколаївна);

у напрямі «Із батьківської криниці»:

І місце -  учениці 6-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Казбан Аліна та Нештенко Яна (керівник Чмеленко Віта Володимирівна);

ІІ місце -  учениця 6-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Глуходід Марія (керівник Цимбал Тетяна Володимирівна);

у напрямі « ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 482 | Додав: centum | Дата: 31.03.2014

« 1 2 ... 43 44 45 46 »