Неділя, 16.01.2022, 12:50

Меню сайту
Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Ми на Google Карті

Головна » Події закладу

Педагоги ЦЕНУМ 08.12 2016 року відвідали постійний семінар на тему «Компетентніснийпідхід у позашкільнійосвіті». У план роботи входили наступні питання: «Вивчення та аналіз педагогічного досвіду з проблеми дослідно-експериментальної роботи«Формування життєвої компетентності вихованців у позашкільному навчальному закладі – Школі сприяння здоров’ю» та «До проблеми реалізації дидактичного  принципу наочності на заняттяхгуртка». Педагогічний колектив прослухав ґрунтовні доповіді із означених питань та обговорив нагальні проблеми навчально-виховного процесу у світлі поданих тем.

Актуалізуючи власне ставлення до ситуації на сході країни, для особистої підтримки воїнів АТО, в переддень новорічно-різдвяних святкувань, учасники семінару виготовили святкового янгола. Мотані янголи будуть передані волонтерам для відправлення їх до адресатів. Хочеться, щоб кожний захисник рідної землі відчував підтримку із мирного життя і тепло наших сердець.

Категорія: Події закладу | Переглядів: 281 | Додав: centum | Дата: 09.12.2016

Сучасний світ відкриває перед нами великі можливості, ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною особистістю, лише здорова людина приносить користь суспільству.

Але, на превеликий жаль, разом з прогресом на планеті впевненою ходою крокує жахлива велика проблема, яка загрожує існуванню всього людства – це чума ХХІ-го століття – СНІД.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Це повинен знати кожен і усвідомлювати всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і близьких від цієї страшної інфекції. Тому в ЦЕНТУМ з 28.11.2016 по 04.12.2016 проходив тиждень профілактики ВІЛ/СНІДу «Взаємопорозуміння з ВІЛ-позитивними».

У рамках тижня були проведені заходи, які сприяли підвищенню рівня обізнаності вихованців зі специфікою профілактики одного з найнебезпечніших захворювань сучасності ВІЛ/СНІДу, приверненню уваги до здорового способу життя, безпечної поведінки, а також виробленню активної життєвої позиції учнівської молоді. Це акція «Цінуймо кожну мить життя», тренінг «Молодь проти СНІДу», виховні години «Скажемо СНІДу – ні!», «Я і моє здоров'я».

Вихованці гуртків «Український сувенір» (керівник гуртка Фоменко Н. А.), «Фітодизайн» (керівник гуртка Іванова Т. О.), «Жива планета» (керівник гуртка Гончаренко А. В.) взяли активну участь у конкурсі малюнків «Ми обираємо життя». Діти проявили т ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 261 | Додав: centum | Дата: 09.12.2016

 З 21.11.2016 по 27.11.2016 у закладі проходив тиждень толерантності «На доброму серці тримається світ».

Упродовж тижня робота психологічної служби закладу була спрямована на реалізації принципів толерантності в суспільстві, поваги до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими, підвищення настрою учасників навчально-виховного процесу та розкриття творчого потенціалу дітей з ознаками обдарованості.

У рамках тижня проведені: інформаційна хвилинка «Що таке толерантність», виховна година «Поспішаймо творити добро», конкурс колажів «Толерантність у нашому житті», гра з розвитку толерантності «Давайте створимо казку», в якій наймолодші вихованці закладу вчилися доброзичливості, співчуття, толерантним стосункам.

Діти охоче брали участь у різних заходах і отримали позитивний заряд емоцій.

Завершальним етапом тижня було нагородження грамотами за активну участь у конкурсі колажів «Толерантність у нашому житті»:

  • Мороз Марію, вихованку гуртка «Знавці природи» (керівник гуртка Бондар О. В.);
  • Антонову Катерину, вихованку гуртка «Знавці природи» (керівник гуртка Бондар О. В.);
  • вихованців гуртка «Краса і здоров’я» (керівник Токарєва С. П.);
  • Сайко Анастасію, Новак Софію, вихованок гуртка «Український сувенір» (керівник гуртка Фоменко Н. А.).

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 514 | Додав: centum | Дата: 09.12.2016

15 - 17 листопада 2016 року команда Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді у складі Веклича Павла і Косенка Андрія, вихованців гуртка «Акваріумне рибництво» (керівник гуртка Вертель Владислав Вікторович), брала участь у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу «Мистецтво аквадизайну». На конкурсі було презентовано дизайн біотопного акваріуму  «Аббація та Адріатичне море прекрасні, але Лука і Псел краще».

Відповідно до рішення журі команда закладу нагороджена дипломом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської за  зайняте  ІІ місце.

Керівник команди Вертель  В. В. отримав подяку Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за підготовку команди. Вітаємо переможців та бажаємо їм нових ідей!

Категорія: Події закладу | Переглядів: 311 | Додав: centum | Дата: 30.11.2016

В останні десятиліття у зв'язку із високими темпами науково-технічного прогресу, небувалим розширенням сфер матеріального виробництва вплив людини на природу став особливо значним і великомасштабним. Принципово важливими у такій ситуації є популяризація екологічних знань, їх донесення до широкого загалу, екологічна освіта та виховання молодого покоління. Ці питання широко піднімаються у всьому світі. Освітяни-позашкільники не можуть стояти осторонь цих проблем.

Тому з метою презентації сучасних форм екологічного виховання підростаючого покоління у комунальному закладі Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 17 листопада 2016 року проведено міський семінар методистів позашкільних навчальних закладів з теми «Реалізація сучасних форм екологічної освіти і виховання в позашкільному навчальному закладі».

У ході семінару присутні ознайомились із досвідом роботи педагогів закладу, з різноманітними напрямами екологічного виховання дітей та учнівської молоді міста.  Про організацію навчально-виховного процесу в позашкільних закладах міста у вимірі сучасних педагогічних вимог повідомила методист Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Воропаєвої І.В.

Методист ЦЕНТУМ Ширшонкова О.В. окреслила актуальні та дієві форми екологічної освіти і виховання підростаючого покоління. Бур’ян О.М., завідувач відділу екології та краєзнавства ЦЕНТУМ, презентувала сучасні методи ек ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 364 | Додав: centum | Дата: 22.11.2016

Команда вихованців Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді взяла участь у міському освітньому проекті «Історичні перегони», що пройшов у Сумському палаці дітей та юнацтва  27 жовтня 2016 року.

Вихованці гуртка «Поглиблене вивчення біології» (керівник Боровик В.М.) вибороли почесне І місце у конкурсній програмі.

Вітаємо найкращих і бажаємо нових ідей, наснаги та успіхів!

Категорія: Події закладу | Переглядів: 334 | Додав: centum | Дата: 02.11.2016

Усі ми друзі  вірні й щирі,

Бо бережем ми повсякчас

Птахів, що у вирій відлітають,

І тих, що живуть серед нас.

         Саме під таким гаслом 31 жовтня 2016 року в Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді пройшла пізнавально-розважальна програма «Пташиний вернісаж», присвячена вшануванню переможців міського етапу Всеукраїнської природоохоронної акції «Птах року-2016».

         Учасники заходу здійснили заочну подорож у пташиний світ України. Цікавий пізнавальний матеріал про представників орнітофауни був представлений на зупинках «Міфи і легенди про птахів», «Птахи-символи», «Рекордсмени України». А щоб перевірити знання дітей з орнітології їх залучили до різноманітних ігор та конкурсів: «Хто зайвий?», «Знайди пару», «Джерело мудрості», «А що всередині?».

         На останній зупинці «Охорона птахів» переможці міського етапу Всеукраїнської природоохоронної акції «Птах року-2016» отримали грамоти управління освіти і науки Сумської міської ради та цінні подарунки.

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 370 | Додав: centum | Дата: 02.11.2016

21-23 вересня 2016 року в  м. Київ відбувся другий (очний) тур 3-го етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості».

У номінації «Керівник біологічного гуртка» еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти призове ІІІ місце посіла керівник гуртка «Жива планета» Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Гончаренко Анастасія Володимирівна.

Вітаємо з перемогою!

 

 

Категорія: Події закладу | Переглядів: 312 | Додав: centum | Дата: 28.09.2016

  Уже традиційно, у вересні, юннати і педагоги Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді беруть участь у Всеукраїнській акції «День натураліста». Мета акції – активізація роботи з учнівською молоддю щодо формування у неї екологічної культури, залучення її до практичної природоохоронної роботи.

   У рамках акції було проведено багато цікавих і корисних справ. Вихованці закладу брали участь у трудових акціях: «Насіння», «Чисті квіти – здорові діти», «Чисте подвір'я», «Нагодуй пташку» (по збору насіння овочів і дерев для птахів у рамках Всеукраїнської акції «Годівничка), що проходили на території ботанічного саду.

   До проведення Дня натураліста долучились керівники гуртків, які допомагали та підтримували учнів. Так, з вихованцями молодшого шкільного віку проведено заняття-гру «Ми – юні натуралісти». З вихованцями старшої школи за круглим столом обговорювалось питання за темою «Вчені – натуралісти», де згадували про відомих вчених, їх вклад у науку. Педагогами були організовані та проведені натуралістичні дослідження біля оз. Чеха, де учні отримали перші навики проведення дослідницької роботи у природі, а саме, орнітологічних досліджень.

   Вихованці гуртків відділу декоративно-ужиткового мистецтва провели стріт-арт, де з величезним задоволенням та проявом фантазії малювали на асфальті крейдою на тему «Ми і природа». В юннатівській арт-майстерні виготовляли листівки «Наша мрія – мирне небо, чисте повітря». Юні вокалісти брали участь у пісенному вернісажі «Україна – квітучий край».

< ... Читати далі »
Категорія: Події закладу | Переглядів: 339 | Додав: centum | Дата: 28.09.2016

День відкритих дверей у ЦЕНТУМ

 

Сумський міський центр еколого-натуралістичної молоді радо відчинив свої двері та запросив на гостину всіх бажаючих містян 7 вересня 2016 року. На день відкритих дверей дот закладу завітали більше 300 учнів шкіл та жителів міста Суми.

Відвідувачам свята були запропоновані цікаві екскурсії до музею хліба, краєзнавчо-етнографічного музею, тваринницької ферми, куточка живої природи, виставкових кабінетів відділів декоративно-ужиткового мистецтва та квітникарства, під час яких діти мали можливість не тільки ознайомитися з особливостями закладу, а й обрати для себе цікавий напрям позашкільної освіти.

Під час проведення в рамках свята благодійної акції «Допоможи воїну» було зібрано кошти, які будуть направлені на лікування поранених бійців АТО.

Дякуємо всім, хто долучився разом з нами до цієї  доброчинної справи і запрошуємо юних сумчан до навчання у нашому позашкільному закладі!

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 348 | Додав: centum | Дата: 08.09.2016

« 1 2 ... 43 44 45 46 47 ... 51 52 »