Середа, 19.01.2022, 17:17

Меню сайту
Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Ми на Google Карті

Головна » Події закладу

Жити в гармонії з природою, збільшуючи площі зелених насаджень рідного краю – під таким гаслом  юннати міста активно долучилися до Всеукраїнської акції Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка проводилась спільно з Міністерством освіти і науки України.

З метою виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, ознайомлення та безпосередньої участі учнівської молоді у створенні нових лісових насаджень 8 квітня  2016 року  вихованці учнівського лісництва «Паросток» разом з працівниками ДП «Сумське лісове господарство», викладачами Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Сумської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, представниками Сумської  районної адміністрації взяли участь у основному заході акції «Посади своє дерево».

На урочистій лінійці вихованці учнівського лісництва «Паросток» розповіли про стан лісів України та Сумщини, про вклад дітей у їх збереження та відродження. По закінченню урочистої частини учасники акції виїхали на посадку лісу в Могрицьке лісництво. За один день висадили 2400 сіянців дуба звичайного на площі 0,5 га.  Лісники подякували дітям за роботу – традиційно пригостивши їх українським кулішем, гарячим чаєм та солодощами.

Категорія: Події закладу | Переглядів: 330 | Додав: centum | Дата: 12.04.2016

7 квітня в усьому світі відзначається День здоров’я, спрямований на залучення широкої громадської уваги до проблем медицини. Це свято увійшло в традицію з 1948-го року і приурочене до дня створення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Щороку обирається тема Всесвітнього дня здоров'я, яка відображає один із пріоритетних напрямів діяльності ВООЗ. У 2016 році цей день присвячено цукровому діабету: активізуються профілактичні заходи по запобіганню захворюванню, проводиться інформування населення про діабет та способи боротьби з ним.

Сьогодні проблема цукрового діабету стоїть дуже гостро: у світі налічується близько 350 мільйонів випадків захворювання, але справжня кількість хворих набагато більша. Це одна з найнебезпечніших хвороб людства, що посідає третє місце після серцево-судинних і онкологічних захворювань, які нерідко призводять до інвалідності і, навіть, смерті.

В Україні на цукровий діабет хворіють біля півтора мільйона людей. Як профілактичний засіб медики радять вести здоровий спосіб життя. Це, насамперед, раціональне повноцінне харчування, чисте повітря, здоровий сон, дотримання гігієни, відсутність емоційних перевантажень, регулярні фізичні навантаження, загартовування та профілактичні обстеження.

Навички здорового способу життя у дітей формуються в сім’ї та в навчальних закладах. Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – позашкільний заклад, який занесено до національної мережі Шкіл сприяння здоров’ю, де збереження  і зміцнення здоров’я підростаючого покоління  – одне  із на ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 333 | Додав: centum | Дата: 12.04.2016

Що найбільше люблять діти? Канікули.

Час, у який можна відпочити від навчання, приділити увагу рідним і близьким, домашнім справам, здійснити подорож, зустрітися з цікавими людьми. А ще можна чомусь навчитися.

Відділ екології та краєзнавства Сумського міського ЦЕНТУМ запропонував для учнів шкіл та вихованців закладу серію майстер-класів з паперопластики. З 22 по 24 березня працювали майстер-класи, на яких учні виготовляли подарункові скриньки та вітальні листівки для своїх рідних до свята Великодня. Учасниками цих заходів були учні ЗОШ №№ 5, 6 та вихованці закладу. Кожен мав змогу проявити свою фантазію та творчі здібності. 

Категорія: Події закладу | Переглядів: 428 | Додав: centum | Дата: 25.03.2016

Всеукраїнський конкурс майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості»

«Любити свого учня всяким: талановитим чи не дуже, веселим чи сумним, спокійним чи непосидючим… Спілкуватися з ним, навчати і радіти, бо учень - це свято, яке триває доти, поки ти є разом із ним» - педагогічне кредо Гончаренко Анастасії Володимирівни, керівника гуртка Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді –переможця ІІ обласного туру Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник біологічного гуртка»

Конкурс відбувся 24-25 лютого 2016 року в Сумському обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Кращі педагоги позашкільних навчальних закладів області демонстрували свої педагогічні здобутки, під час презентації власного досвіду роботи та проведення фрагменту гурткового заняття.

Анастасія Володимирівна презентувала досвід роботи з методичної проблеми «Дослідницька робота як засіб формування ключових компетентностей вихованців в умовах позашкільного закладу».

Попереду підготовка до третього етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка - 2016».

Бажаємо творчого натхнення, нових вражень та перемоги у наступному турі конкурсу!

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 360 | Додав: centum | Дата: 26.02.2016

Куточок живої природи Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – це важлива ланка навчально-виховного процесу. На його базі працюють гуртки зоологічного спрямування. Безпосереднє спілкування учнів із живими об’єктами сприяє вихованню гуманного та відповідального ставлення до представників тваринного світу.

Тут проводяться практичні заняття, передбачені навчальними програмами, з метою поглиблення знань про живі організми, формування практичних умінь та навичок, вивчення, спостереження та догляду за рослинами і тваринами; організації дослідницької та природоохоронної роботи учнів. У куточку природи утримуються найбільш характерні хребетні та безхребетні представники тваринного (комахи, риби, земноводні, плазуни, птахи, ссавці) і рослинного світу (водорості, вищі рослини).

У колекції тварин налічується 25 видів птахів, 9 видів ссавців, 2 види земноводних, 4 види плазунів, 45 видів акваріумних риб, 4 види комах та 5 видів молюсків.

Але мешканці цього унікального куточка живої природи щодня потребують повноцінних раціонів харчування, що досить складно забезпечити в сучасних умовах. Тому їм дуже необхідна підтримка спонсорів та небайдужих людей.

Цього разу таку підтримку висловили педагоги та учні Сумської спеціалізованої школи І ступеня № 30 організувавши акцію «Допоможемо птахам та тваринам ЦЕНТУМ». У акції взяли участь учні 1-Б (класний керівник Калавур Л.І., вихователь Циганенко Н.О.), 1-В, (класний керівник Зазерська М.Є., вихователь Садовець Ю.В.), 1-Г класів (класний керівник Діганова Ю.О., вихователь Буднік А.І.). Діти передали для харчування тварин близько 30 кг овочів (капусти, моркви, буряка), різноманітних круп та сухарів.

Висловлюємо щиру подяку адміністрації Сумської спеціалізованої шко ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 380 | Додав: centum | Дата: 16.02.2016

Четвертого січня 2016 року з метою розширення знань  вихованців відділу квітникарства про традиції України, ознайомлення дітей із символами Різдва, формування практичних умінь і навичок роботи з гончарною глиною був проведений майстер-клас «Різдвяний янгол». Під час заходу учні виготовили сувеніри-обереги з глини. Саме янгол – з давніх часів вважається символом Різдва. Ще давним-давно з’явилася традиція прикрашати будинок і ялинку янголятками, а також дарувати їх своїм друзям.

Діти, створюючи вироби власними руками, вкладали в них душу. Ці сувеніри є подарунком-оберегом та гарною прикрасою для святкового інтер’єру.


                                           

Категорія: Події закладу | Переглядів: 390 | Додав: centum | Дата: 19.01.2016

Відродження вертепних композицій у ЦЕНТУМ

Традиційні зимові свята чарують своєю красою і неповторністю. В останні роки в Україні відроджуються вертепи – одна з найкращих оздоб Різдва, українська традиція, яка зберігається вже понад чотири століття і виражається у прославленні Ісуса Христа через театральне дійство.

Існує три форми вертепу:

Вертепна композиція – відтворення сцени Різдва з використанням об'ємних фігур або фігурок, виконаних з різного матеріалу.

Механічний вертеп – розвиток форми вертепної композиції, в якій окремі фігури анімовані за допомогою прихованого механізму.

Вертепний театр – різдвяне дійство засобами лялькового театру, іноді також за участю людей-акторів. Вертепом у цьому випадку називають також особливий ящик, в якому показують лялькову виставу. Живий вертеп – вертеп, в якому роль всіх або деяких персонажів виконують живі люди.

До новорічно-різдвяних святкувань вихованці гуртка «Український сувенір» відділу декоративно-ужиткового мистецтва створили власну вертепну композицію з текстильних ляльок. Персонажами композиції стали Діва Марія, Немовлятко Ісус, Святий Йосип, Янгол (сповістив про народження Ісуса Христа), три царі (волхви, мудреці, жреці) зі сходу (принесли дари Немовляті Ісусу) та два пастухи з вівцями.

У Центрі еколого-натуралістичної творчості для вихованців закладу та гостей міста Суми проведено тематичні екскурсії «Український вертеп».

Вертепні композиції зберігають тисячолітні традиції християнських звичаїв рідного народу.    

        

Категорія: Події закладу | Переглядів: 471 | Додав: centum | Дата: 19.01.2016

Природа своєю різноманітністю змалечку привертає увагу дітей, збагачує їх, стає джерелом радісних відкриттів і переживань. Вона надихає до відтворення «частинки природи» в невеличкому об’ємі, що надає великої естетичної насолоди, а з часом спонукає дізнатися всі секрети його існування.

Природа відкривається перед дитиною як жива лабораторія, де можна спостерігати і вивчати життя її мешканців, як відповідна школа, в якій успішно можна оволодіти елементарними правилами поведінки, уміннями та навичками розумного використання природи, примноження та охорони її багатства. Саме тому практичним втіленням таких лабораторій в освітніх закладах є створення куточка живої природи. Наявність його і систематична робота в ньому допомагають зробити викладання природничих наук більш цікавим і змістовним.

Найважливіше завдання куточка живої природи полягає в організації і проведенні з учнями навчально-дослідної роботи та використання її результатів у подальшому житті. Проведення учнями самостійних дослідів з біології має велике навчально-виховне значення. Учні не лише набувають уміння ставити найпростіші досліди, а й більш глибоко і свідомо вивчають різні явища та процеси, що відбуваються в живих організмах, навчаються самостійно аналізувати і узагальнювати досліджувані явища, робити певні висновки. Тематика дослідів може бути різноманітна: дослідження кормової бази для тварин куточка живої природи; досліди на визначення гостроти зору, нюху, слуху у тварин; дослідження сезонних змін у житті тварин (в умовах дикої природи, живого куточка); дослідження умов утримання акваріумних риб; дослідження впливу домашніх тварин на самопочуття та емоційний стан людини; розмноження тварин та багато інших.

Результати своїх досліджень вихованці представлять 28.01.16 року під час науково-практичної конференції, яка буде проходити на базі закл ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 2467 | Додав: centum | Дата: 13.01.2016

З Новим роком всіх вітаю,

Він ступає на поріг!

У житті вам всім бажаю

Тільки радісних доріг!..

Саме такими словами привітання від Діда Мороза розпочався ранок 5 січня 2016 року у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. На новорічне свято зібралися близько 130 відвідувачів: вихованці закладу, їхні керівники, учні навчальних закладів міста – переможці конкурсів «Птах року» та «Збережемо ялинки разом!» зі своїми педагогами і батьками.

Святковий настрій створила диво-казка, що відбувалася на сцені. У рамках заходу звучали привітання від героїв українських казок, Діда Мороза та Снігуроньки, спритної Мавпочки – символу 2016 року, гостей свята. Різноманітні ігри та забави, що підготували герої вистави, створили веселу новорічну атмосферу та феєричний настрій глядачам.

Солодощі від Діда Мороза, різнокольорові кульки, грамоти та призи за перемоги у конкурсах стали яскравою кульмінацію заходу, залишивши найтепліші спогади його учасникам.

    

Категорія: Події закладу | Переглядів: 401 | Додав: centum | Дата: 05.01.2016

У Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відкрилась міська виставка-конкурс новорічних композицій «Збережемо ялинки разом»

Новий рік – це бурхливі потоки поздоровлень, побажань радості й щастя, щирі сподівання на краще майбутнє і традиційне прикрашання кожної оселі святковою ялинкою. Та, на жаль, ми рідко замислюємося над тим, що бажання прикрасити живим деревцем свою домівку завдає природі чималої шкоди.

Як організатор і координатор природоохоронної роботи в місті педагогічний колектив ЦЕНТУМ започаткував добру традицію: напередодні новорічних свят проводити міську виставку-конкурс «Збережемо ялинки разом!», адже новорічними атрибутами можуть бути не лише зрубані дерева, а й безліч майстерно скомпонованих композицій із штучних та природних матеріалів. Цього року 36 навчальних закладів міста представили на конкурс 116 унікальних творчих робіт. Слід відзначити, що всі конкурсні роботи відповідають тематиці виставки, мають естетичний вигляд та спрямовані на збереження ялинок. Дитячі роботи, зроблені з великим задоволенням і любов’ю, зможуть прикрасити оселю і створити святковий настрій не гірше, ніж жива лісова красуня.

Найстаранніші учні шкіл №№ 1, 4, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 18, 19, 22, 21, 23, 25, 27, 30, НВК № 41, гімназії № 1, приватної гімназії «Просперітас»; вихованці позашкільних навчальних закладів: ПДЮ, ЦЕНТУМ, Центру НТТМ вибороли перемогу в конкурсі. Ми щиро вітаємо переможців і дякуємо всім учасникам за цікаві ідеї альтернативи живій ялинці.

Організатори запрошують всіх бажаючих відвідати виставку, що проходить у ЦЕНТУМ з 21 по 29 грудня 2015 року, і помилуватися витворами дитячих рук.

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 490 | Додав: centum | Дата: 27.12.2015

« 1 2 ... 45 46 47 48 49 ... 51 52 »