Середа, 19.01.2022, 17:44

Меню сайту
Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Ми на Google Карті

Головна » Події закладу

Педагогічний колектив Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді завершив вивчення науково-методичної проблеми «Формування здоров’язбережувальної компетентності вихованців засобами позашкільної освіти», над якою працював п’ять років. Підсумковим етапом її реалізації стало проведення 17 грудня 2015 року науково-практичної конференції педагогічних працівників закладу.

На конференцію були запрошені: Успенська В. М., кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри методики початкової та природничо-математичної освіти, керівник лабораторії з проблем здоров’язбережувальної діяльності в закладах освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Голобородько Н. В., методист Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради.

Учасники конференції, в ході її проведення, зазначили, що проблема здоров’я підростаючого покоління набуває особливої гостроти і є предметом обговорення педагогів, лікарів, вчених, громадськості. Виступаючі акцентували увагу на тому, що лише цілеспрямована спільна діяльність навчальних закладів щодо створення здоров’язбережувального освітньо-виховного середовища є ефективною умовою збереження та зміцнення здоров’я учнів.

Педагогічні працівники, які брали участь в обговоренні означеного питання, відмітили, що ЦЕНТУМ, як заклад – Школа сприяння здоров’ю, забезпечував умови та механізм педагогічної ідеї навчального закладу щодо формування культури здоров’я, створював сприятливі умови для всебічного розвитку здорової особистості.

Зважаючи на актуальність проблеми щодо утвердження здорового способу життя дітей та молоді як домінуючого у поведінці кожної людини, так і в державній політиці, під ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 387 | Додав: centum | Дата: 22.12.2015

З метою виявлення лідерів екологічної роботи серед учнівської молоді  містаз 15 вересня по 24 листопада 2015 року проведено міський освітній проект «Еколідер».

Проект «Еколідер» проводився у два тури. У заочному турі взяли участь 12  навчальних закладів міста. Результатом його стали звіти про колективні соціально значущі екологічні та природоохоронні проекти, які вже втілені або втілюються у життя на базі навчальних закладів. Це і  благоустрій території навчальних закладів, і екологічний стан водойм міста, і забруднення атмосферного повітря, охорона ранньовесняних рослин тощо.

У другому турі – грі-змаганні «Еколідери – це ми!», що проводився на базі Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді26 листопада 2015 року, взяли участь 6 команд-переможців І туру: ЗОШ № 6, ЗОШ № 15, ЗОШ № 24, ЗОШ № 27, ССШ № 9, ССШ № 10.Для учасників гри були запропоновані інтелектуальні та творчі завдання. У І раунді гри «Візитівка» команди презентували себе. Під час проведення ІІ раунду «Розминка» гравці дали визначенняпоняттям «лідерство та лідери», «екологія», «природоохоронні території» та інших. А от назви природоохоронних територій організатори гри приховали у ребусах, які гравці повинні були розшифрувати. Не залишилися поза увагою команд і «Золоті розсипи смітників» – саме таку назву мав наступний раунд. Продовжили тему найбільш поширених типів відходів та можливостей їх вторинного використання малюки, які в раунді «Вустами дитини» дали своє визначення поняттям «пластмаса», «папір», «металобрухт», «синтетичні миючі засоби». Але гравці без труднощів визначи ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 367 | Додав: centum | Дата: 27.11.2015

У місті Суми вже понад 40 років гостинно відкриває свої двері для відвідувачів позашкільний навчальний заклад – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (ЦЕНТУМ), що є комплексним. Екологічний центр живе, розвивається, йде в ногу з часом та примножує свої традиції.

У 152 гуртках на безоплатній основі навчаються 2450 вихованців. Навчально-виховний процес здійснюється на базі відповідно обладнаних навчальних кабінетів, біологічної лабораторії, куточка живої природи, музею хліба та краєзнавчо-етнографічного музею, комплексу акваріумного рибництва, теплиці, навчально-тваринницької ферми закладу. Остання представлена унікальною колекцією екзотичних і свійських тварин – близько 20 видів (голуби, фазани, цесарки, павичі, качки, гуси, папуги, кролі, нутрії, морські свинки, африканські голчасті миші та багато інших). Мешканці цього куточка живої природи щодня потребують повноцінних раціонів харчування, що дуже складно забезпечити в сучасних фінансово-економічних умовах. Тому їм життєво необхідна підтримка спонсорів та небайдужих людей.

Такі небайдужі містяни представляють Сумський обласний благодійний фонд «Милосердя» на чолі з головою правління Раїсою Павлівною Вороненко. Завдяки багатопрофільному підприємству ТОВ «Крук» та директору Чалому Валерію Григоровичу, з яким співпрацював Фонд, до Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді передано 1 т зерновідходів, що стало вагомою підтримкою для закладу.

Колектив ЦЕНТУМ висловлює щиру вдячність Раїсі Павлівні Вороненко та Чалому Валерію Григоровичу за те, що в цей непростий час вони  знайшли  можливість підтримати позашкільний заклад і зміцнити його навчально-матеріальну базу. Їх допомога – вагомий внесок у розвиток ... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 354 | Додав: centum | Дата: 06.11.2015

Осінні канікули! Ура! Ура! Ура!

Жодних уроків у школі нема – радіє дітвора!

       У ЦЕНТУМ триває канікулярний тиждень, що приніс із собою веселі свята, ігри та розваги. З метою привернення уваги дітей до краси осені у рідному краї, ознайомлення з осінніми святами, українськими народними традиціями та побутом 29 жовтня 2015 року для вихованців закладу проведено пізнавально-розважальну програму «Учися бачити красу!». До уваги глядачів були запропоновані пізнавальні хвилинки, що супроводжувалися змістовною відеопрезентацією. Інтеграція веселих конкурсів та ігор у сценарій заходу урізноманітнили його і дали можливість вихованцям та їх батькам корисно та цікаво провести час. А різнокольорові повітряні кульки, отримані учасниками конкурсів, залишились у дитячих долоньках яскравим спогадом про цей чудовий осінній день.

  

Категорія: Події закладу | Переглядів: 364 | Додав: centum | Дата: 02.11.2015

Осіннє убранство природи зачаровує, щедрість садів і городів обнадіює і дає натхнення митцям і творчим людям.

Саме тому, з метою виявлення та підтримки творчо обдарованих вихованців, розвитку їх креативних здібностей, нахилів і талантів; прагнення і здатності до самопізнання,  самореалізації і самоствердження,  щорічно під час осінніх канікул в ЦЕНТУМ проводиться виставка творчих робіт вихованців «Фантазії осені».

Цьогорічна виставка вражає польотом фантазії її учасників: це і «гарбузові дива»: українка, селянка і панянка, і вироби із насіння та плодів лісових культур і букети з останніх осінніх квітів. У дитячих роботах відтворено бачення та осмислення природи в авторському виконанні. Ці твори вишукані й витримані за всіма правилами мистецтва. Позитивним є те, що багато робіт відображають національний колорит та рослинну символіку України.

Зичимо учасникам успіхів у роботі та наснаги у творчості!

Категорія: Події закладу | Переглядів: 299 | Додав: centum | Дата: 28.10.2015

Початок третього тисячоліття характеризується наростанням негативних явищ, зумовлених станом довкілля. Принципово важливими у такій ситуації є подальший розвиток і популяризація екологічних знань, їх донесення до  широкого загалу, розвиток екологічної освіти та  виховання молодого покоління. Ці питання широко піднімаються у всьому світі. Освітяни не можуть стояти осторонь цих проблем.

Саме тому у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 27 жовтня 2015 року проведено міський семінар педагогів-організаторів навчальних  закладів міста з  теми «Сучасні підходи до екологічного виховання школярів у навчальному закладі»

            У ході семінару  Бур’ян О.М., завідувач відділу екології та краєзнавства ЦЕНТУМ

презентувала сучасні методи екологічного виховання учнівської молоді, які використовують педагоги закладу. Дубініна С.Б., завідувач методичного відділу, розкрила напрями взаємодії загальноосвітніх і позашкільних закладів у реалізації сучасних форм екологічної освіти і виховання підростаючого покоління

Заслухано доповідь методиста Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Воропаєвої І.В. «Роль учнівського самоврядування у формуванні громадянської активності школярів.

Під час екскурсіїї профільними відділами ЦЕНТУМ учасники семінару познайомились з особливостями роботи позашкільного навчального закладу еколого-натуралістичного профілю.

Педагоги закладу отримали позитивні відгуки від колег.

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 325 | Додав: centum | Дата: 28.10.2015

Осінь… Золота пора… Скільки таємничого несе вона із собою!

Та коли вона загляне в сад –

Наллється соком виноград,

І різні яблука ренет

Солодкі стануть, наче мед…

 

Саме цей райський фрукт шанували вихованці, педагоги та гості Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді на «Святі яблучного пирога», що відбулося в закладі 27 жовтня 2015 року. Учасники заходу мали можливість дізнатися багато нового і цікавого про яблуню та її плоди з рубрик «Майже все про яблуню», «Природні дива»,  продемонструвати свої знання в рубриці «Яблуко + казки та міфи», а головне – презентувати та скуштувати власні кондитерські вироби з яблук і пригостити ними присутніх гостей. Яскравий образ ведучої, поєднаний з її гарним настроєм і вмінням працювати з глядацькою аудиторією, надали заходу мажорних нот, що передалися глядачеві.

Піднесений настрій учасників свята та позитивні відгуки стали головною нагородою для його організаторів.

 

Категорія: Події закладу | Переглядів: 321 | Додав: centum | Дата: 28.10.2015

«Дотик природи 2015»

 

З метою підтримки дослідницько-експериментальної діяльності учнівської та студентської молоді, розкриття їх наукового потенціалу у галузях природничих наук, з 19 по 21  жовтня 2015 року  у м. Києві пройшов щорічний Всеукраїнський біологічний форум «Дотик природи», учасниками якого були вихованці Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, де представили свої наукові проекті.

Щербак Надія, вихованка гуртка «Юні лісівники», керівник  Дудко К. І., отримала  Грамоту за зайняте І місце у категорії «Ботаніка», за науковий проект «Підвищення схожості насіння Модрини європейської».

 Феденко Юлія, вихованка гуртка «Юні лісівники», керівник  Ніколенко С. В., отримала Грамоту за зайняте ІІІ місце у категорії «Зоологія», з проектом «Зоокультура та інтродукція Фазана мисливського у ДП «Мисливське господарство «Суми»».

Демидко Олександр, вихованець гуртка «Загальна біологія з основами дослідництва», керівник Вертель В. В., посів ІІІ місце у категорії «Геологія, науки про землю», за презентацію власного проекту «Відслонення відкладів палеоцену – потенційні геологічні заповідні об’єкти Сумщини».

Єрмоленко Кирило, вихованець гуртка «Загальна біологія з основами дослідництва», керівник Вертель В. В., отримав Грамоту за участь у Всеукраїнському біологічному форумі «Дотик природи 2015».

Вітаємо переможців!

Категорія: Події закладу | Переглядів: 342 | Додав: centum | Дата: 23.10.2015

У перші вихідні жовтня на нашій планеті відзначаються Міжнародні дні спостереження за птахами У цей час сотні тисяч людей у всьому світі йдуть у ліси, парки, на узбережжя річок, озер, ставків, щоб спостерігати за пернатими в природніх умовах, вести їх видовий і кількісний облік. Ця екологічна акція проходить з метою заохочення широкого загалу населення до пізнання світу пернатих у тій чи іншій місцевості і привернення уваги до проблем їх збереження.

Вихованці ЦЕНТУМ є постійними учасниками цієї природоохоронної акції. Ось і цього року майже 500 юннатів закладу разом з педагогами, батьками, друзями у вихідні дні під час екскурсій, відпочинку на природі спостерігали за птахами, вели їх реєстрацію, фотографували.

У ході акції юні натуралісти відзначили 647 шт. 16 видів місцевих осілих птахів, 3 види  птахів на відпочинку під час перельоту. Звіт про участь у Міжнародних днях спостережень за птахами вони передали до Українського товариства охорони птахів. Дана інформація сприяє отриманню свіжих даних про міграції і дозволяє оцінити чисельність різних видів птахів та з'ясувати шляхи їх перельотів.

    

Категорія: Події закладу | Переглядів: 359 | Додав: centum | Дата: 16.10.2015

Всеукраїнська дитячо-юнацька еколого-патріотична гра  «Паросток»

У Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 7 жовтня 2015 року була проведена етапна гра під гаслом «Україна – моя Батьківщина»  у рамках  Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри  «Паросток». Мета заходу – посилення патріотичного виховання учнівської молоді та активізації засобів системи національно-патріотичного виховання.

У грі взяли участь 5 збірних команд вихованців профільних відділів закладу. На території Ботанічного саду «Юннатівський» було облаштовано 6 зупинок: «Патріотична», «Історія українського козацтва», «Козацька естафета», «Секрети мандрівника», «Екологічна», «Пошук чарівного ключа». Під час проходження зупинок учасники гри відповіли на запитання вікторини «Про Україну», виконали тестові завдання з історії козацтва і творчі екологічні завдання, продемонстрували спритність та швидкість у спортивних естафетах, а також познайомилися з основами туристської підготовки та отримали базові знання з правил орієнтування на місцевості. Заключним етапом гри став міні-квест, під час якого учасники повинні були знайти «ключ від знань».

За підсумками гри місця були розподілені наступним чином:

І місце – команда «Юні лісівники» відділу екології та краєзнавства;

ІІ місце – команда «Патріоти» відділу декоративно-ужиткового мистецтва»;

ІІІ місце – команда «Супер-сімка» відділу квітникарства.

Грамоти за участь отримали команди «Отамани» біологічного відділу та «Природолюби» відділу квітникарства.

Вітаємо всіх учасників гри та бажаємо наступних перемог!

... Читати далі »

Категорія: Події закладу | Переглядів: 468 | Додав: centum | Дата: 14.10.2015

« 1 2 ... 46 47 48 49 50 51 52 »