Вівторок, 07.12.2021, 19:12

Меню сайту
Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Архів записів
Ми на Google Карті

Головна » 2020 » Лютий » 3 » Слава довічна воді!
14:19
Слава довічна воді!

Ми пізнаємо цінність води, лише коли колодязь пересихає

Бенджамін Франклін

Щорічно 2 лютого відзначається Всесвітній День водно-болотних угідь, започаткований з нагоди ухвалення Конвенції з водно-болотних угідь, яка була підписана 2 лютого 1971 року в іранському місті Рамсар.

Тому з метою підвищення обізнаності дітей та молоді з питань важливості водно-болотних угідь, задля збереження біологічного розмаїття, охорони зникаючих видів птахів та рослин, збереження місцевих видів риб і усієї екосистеми, у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді було розроблено ряд еколого-просвітницьких заходів. Педагогами та вихованцями біологічного відділу був створений освітній міні-проєкт «Скарби водно-болотних угідь», який передбачав залучення учнівства до відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь. Проєкт не обмежувався одним днем: заходи у закладі проводились упродовж тижня – з 25 січня по 30 січня 2020 року.

Силами вихованців гуртків-членів учнівського самоуправління ЦЕНТУМ був випущений інформаційний вісник, приурочений до Всесвітнього дня водно-болотних угідь, у якому учні мали змогу ознайомитися з інформацією про значущість рамсарської конвенції, маловідомі факти про водні об’єкти Сумщини.

Для наймолодших вихованців з метою ознайомлення з поняттям «водно-болотні угіддя» та значенням води для мешканців водойм керівником гуртка Василець Р. В. була проведена виховна година «Слава довічна воді» та вікторина «Все про водойми». Діти з цікавістю сприйняли інформацію про унікальні факти, пов’язані з водними ресурсами, та активно долучилися до розгадування питань екологічної вікторини.

Під час заочної подорожі «Водно-болотяні угіддя Сумщини», що провела керівник гуртка Бондар О. В., вихованці 1-3-х класів мали змогу не тільки отримати знання та ознайомитися з прикладами правильної людської діяльності щодо використання водно-болотних угідь, а й здійснити захоплюючу фотомандрівку заповідними блакитними місцями області.

Керівник гуртка Кушнірчук І. В. з учнями початкової школи зробили свій внесок, приєднавшись до відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь, шляхом виконання колективної творчої справи – аплікації «Перната веселка водойм». Даний захід надав дітям можливість у творчому процесі сприйняти життєво важливу роль водно-болотних угідь для птахів нашої місцевості, зокрема, для лелек – птахів-символів України.

Однією із практичних форм реалізації міні-проєкту у рамках Всесвітнього дня водно-болотних угідь стала екскурсія для вихованців до озера Чеха з метою спостереження за зимуючими птахами. Горобці, синички, сойки, качки потрапили у поле зору малих дослідників. Робота з біноклями надзвичайно пожвавила дослідницький процес.

Залучення школярів до заходів щодо відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь – ще одна нагода переконатись у важливості водних ресурсів для нинішнього та майбутнього добробуту людства, необхідності збереження цих неповторних природних комплексів. Бо за висновком екологів саме водно-болотні угіддя можуть стати ключем до вирішення проблем, пов’язаних зі змінами клімату. Тож зупинімо втрату водно-болотних угідь! Відновлюймо! Зберігаймо! Підходьмо розумно!

   

Категорія: Події закладу | Переглядів: 110 | Додав: centum | Рейтинг: 0.0/0