Вівторок, 27.07.2021, 21:33

Екологічні свята
Екологічний календар
Календар
«  Квітень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Ми на Google Карті
Головна » 2016 » Квітень » 12 » Святкування Всесвітнього дня здоров’я у ЦЕНТУМ
10:53
Святкування Всесвітнього дня здоров’я у ЦЕНТУМ

7 квітня в усьому світі відзначається День здоров’я, спрямований на залучення широкої громадської уваги до проблем медицини. Це свято увійшло в традицію з 1948-го року і приурочене до дня створення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Щороку обирається тема Всесвітнього дня здоров'я, яка відображає один із пріоритетних напрямів діяльності ВООЗ. У 2016 році цей день присвячено цукровому діабету: активізуються профілактичні заходи по запобіганню захворюванню, проводиться інформування населення про діабет та способи боротьби з ним.

Сьогодні проблема цукрового діабету стоїть дуже гостро: у світі налічується близько 350 мільйонів випадків захворювання, але справжня кількість хворих набагато більша. Це одна з найнебезпечніших хвороб людства, що посідає третє місце після серцево-судинних і онкологічних захворювань, які нерідко призводять до інвалідності і, навіть, смерті.

В Україні на цукровий діабет хворіють біля півтора мільйона людей. Як профілактичний засіб медики радять вести здоровий спосіб життя. Це, насамперед, раціональне повноцінне харчування, чисте повітря, здоровий сон, дотримання гігієни, відсутність емоційних перевантажень, регулярні фізичні навантаження, загартовування та профілактичні обстеження.

Навички здорового способу життя у дітей формуються в сім’ї та в навчальних закладах. Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – позашкільний заклад, який занесено до національної мережі Шкіл сприяння здоров’ю, де збереження  і зміцнення здоров’я підростаючого покоління  – одне  із найважливіших завдань.

Уже традиційно у Всесвітній день здоров’я в ЦЕНТУМ проходив єдиний інформаційний день, метою якого є  підвищення обізнаності дітей про цукровий діабет та пропаганда його профілактики. З вихованцями були проведені години спілкування на відповідну тематику: «Цукровий діабет: знати, щоб попередити», «Чому здоровий сніданок такий важливий», «Здоровий спосіб життя і цукровий діабет», «За здорову націю».

Для учнів та їх батьків підготовлена стендова інформація «Цукровий діабет – хвороба століття», оформлені куточки здоров’я  у профільних відділах, у бібліотеці підготовлена виставка літератури. Члени учнівського самоврядування закладу випустили газету ЦЕНТУМ «Дзвіночки», присвячену Всесвітньому дню здоров’я.

Вихованці закладу взяли участь у конкурсі «Здорове життя – успіх буття» і представили малюнки-плакати, фотографії, літературні твори, які відображають переваги ведення  здорового способу життя.

Педагогічний колектив Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді прикладає багато зусиль для збереження здоров’я своїх вихованців, адже стан здоров'я дітей – це досить важливий показник не тільки сьогодення, а й майбутнього благополуччя суспільства і держави.

                                                                В. І. Нікуліна, методист ЦЕНТУМ

Категорія: Події закладу | Переглядів: 311 | Додав: centum | Рейтинг: 0.0/0